Jakim autem jeździ Piotr Żyła?
Flickr/Piotr Drabik
Wiadomości Pikio - 8 Maja 2019

Jakim autem jeździ Piotr Żyła? Ma specyficzny gust

Jakim autem jeździ Piotr Żyła? Skoczek, podobnie jak jego koledzy, jest dużym fanem motoryzacji. Na co dzień jeździ autem, którego raczej nikt się po nim nie spodziewał.

Jakim autem jeździ Piotr Żyła? Na to pytanie znamy odpowiedź i jesteśmy nieco zaskoczeni. Piotr Żyła jest jednym z najlepszych skoczków reprezentacji Polski. Pierwsze sukcesy zaczął odnosić już jako nastolatek. Później, małymi kroczkami, doszedł do mistrzostw świata, na których regularnie odnosił sukcesy. W 2018 roku wywalczył nawet brązowy medal. W tym samym roku doszło także do głośnego rozwodu skoczka, który jego żona Justyna szeroko komentowała w mediach.

Jednak to nie zraziło opinii publicznej do tego miłego chłopaka z Cieszyna. Ludzie szybko zaczęli w nim dostrzegać następcę Adama Małysza. Przekonał do siebie fanów sportu otwartością, poczuciem humoru i prostolinijnością. Nie w każdej dziedzinie jest jednak aż tak prostolinijny. Jak każdy skoczek zarabia spore pieniądze, które lubi wydawać na własne przyjemności i pasje.

Jakim autem jeździ Piotr Żyła

Piotr Żyła, podobnie jak jego koledzy z kadry, jest dużym fanem motoryzacji. Lubuje się w luksusowych i szybkich autach. Od lat jest jednak wierny tylko jednej marce aut - pochodzącemu z Korei Hyundaiowi. Modelem, którym porusza się na co dzień jest Hyundai IX35. Duży samochód z napędem na cztery koła doskonale sprawdza się w długich wyprawach po górskich drogach. Poza tym jest to świetnie auto rodzinne, którym skoczek może wszędzie wozić dwójkę swoich dzieci.

Skoczek zaskoczył tym wyborem wielu fanów, spodziewali się po nim czegoś mniejszego i skromniejszego.

Oprócz Piotra Żyły pasjonatami motoryzacji są także Kami Stoch, czy Jan Ziobro. Ten pierwszy upodobał sobie Mercedesa, a konkretnie luksusowy model Mercedes CLA 45 AMG, który do setki przyspiesza w 4,8 sekundy. Jan Ziobro, który pasjonuje się rajdami i wyścigami, uwielbia jeździć sportowym Subaru, który poddał wielokrotnemu tuningowi.

Piotr Żyła - samochód

Jak widać, w polskiej reprezentacji skoków narciarskich nie tylko Adam Małysz okazał się fanem motoryzacji. Również niepozorny Piotr Żyła lubuje się w tej tematyce i nawet na co dzień wybiera szybkie i drogie auta. Ostatnio skoczek wystąpił także w reklamie Reanult SUV Koloes. Czyżby sportowiec planował zmienić markę aut na nową?

Źródło: Fakt24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News