Nie tak chyba wyobrażał sobie ten dzień Patryk Jaki. Młody wilczek prawicy musi jeszcze zebrać dużo doświadczenia, jeżeli chce podskakiwać do laureata Pokojowego Nobla. 

Na oficjalnym facebookowym koncie byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy pojawił się dzisiaj wpis, w którym kategorycznie domagał się „odwołania kłamstw” od wiceministra sprawiedliwości.

Panie Patryku Jaki, wiceministrze sprawiedliwości. Pan publicznie obraził mnie pomówieniami i obrzydliwymi kłamstwami, co jest do sprawdzenia i udowodnienia. Wzywam Pana publicznie do odwołania tych kłamstw i pomówień i publiczne przeproszenie. W innym przypadku spotkamy się w sądzie. Informuję Pana, że nikt, ale to nikt w moim otoczeniu w pracy nie stracił pracy i nie został zwolniony tylko jedyny ja i to trzykrotnie. Co do innych pomówień w Pańskim wykonaniu wnoszę o respektowanie prawa i wyroków sądowych, jeśli się nie podobają to proszę je zmienić a do tego momentu to bezczelne bezprawne pomówienia Panie wiceministrze sprawiedliwości (pis. org. – red.)- w takich słowach Wałęsa „rozprawił” się z zastępcą Zbigniewa Ziobry.

Jaki postanowił szybko opowiedzieć Wałęsie na Twitterze: – Panie Prezydencie, nie mam pojęcia, o co Panu chodzi. Pewnie mnie Pan z kimś pomylił, ale na wszelki wypadek przepraszam Pana na zapas i za wszystko. Btw. Idę puścić totolotka. Podpowie Pan liczby – „poprosił” wiceminister.

Jaki w ten sposób nawiązał do dawnych słów byłego prezydenta, który twierdził, że za PRL wygrał w totolotka 35 tys. ówczesnych złotych i dlatego miał pieniądze.

Riposta Wałęsy była bardzo celna: – Nie ma z tym żadnego problemu: 31081980. Ciekawe czy Jaki miał piątkę z historii? Jeżeli, tak to z pewnością wie, że liczby podane przez Wałęsę to data podpisanych przez niego porozumień sierpniowych.

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Źródło: wprost.pl

...

Zobacz również