Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie
Izabela Gawron - 24 Kwietnia 2019

Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie? Ma się czym pochwalić

Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie? Ma się czym pochwalić. Podczas trwania całej kariery zdobył mnóstwo nagród i tytułów.

Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie? Słynny polski skoczek swoją przygodę z igrzyskami olimpijskimi rozpoczął w 1998 roku. Występy w Hakubie nie należały jednak do najlepszych. 21-letni wówczas skoczek zajął 51 i 52 miejsce. Cała drużyna Polaków również wróciła bez medali z tych igrzysk.

Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie?

Młody skoczek wziął sobie do serca porażki i ciężką pracą osiągnął swój cel. Cztery lata później w Salt Lake City pokazał, na co go stać. Już wtedy był znany w środowisku sportowym, a główna walka rozgrywała się pomiędzy nim a Niemcem - Svenem Hannawaldem. Oni jako jedyni byli brani pod uwagę w wyścigu o podium. Nikt się nie spodziewał, że zawody potoczą się zupełnie inaczej. Plany pokrzyżował młodziutki Szwajcar, o którym właśnie wtedy usłyszał cały świat. Simon Amman zdobył wszystkie najwyższe nagrody, a Polak musiał się niestety zadowolić srebrnym oraz brązowym medalem.

Adam Małysz - medale olimpijskie

Porażka skoczka nie powstrzymała go jednak przed dalszą pracą nad swoim sukcesem. Pomimo spadku formy, który był widoczny, jego determinacja nie zmalała. Media spekulowały o zakończeniu przez niego kariery, jednak mistrz z Wisły powrócił w wielkim stylu w 2010 roku na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Tym razem złote medale również trafiły do Szwajcara, a Małysz zdobył dwa srebra i tym samym uciął spekulacje o rzekomo słabej formie.

Jakie medale Adam Małysz zdobył na Olimpiadzie? Legendarny sportowiec w całej swojej karierze skoczka narciarskiego zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień. Dla każdego sportowca najważniejsze są jednak trofea zdobyte na największych imprezach sportowych. W drużynowych rozgrywkach polskiej drużynie na czele z Adamem, nigdy nie udało się zdobyć większych osiągnięć. Jednak indywidualnie Małysz może się pochwalić czterema medalami olimpijskimi. Trzy srebrne oraz jeden brązowy medal są godnymi pochwały trofeami.

Adam Małysz wygrał 39 konkursów Pucharu Świata, a na podium stanął łącznie 91 razy. Pozostanie sportową legendą niezależnie od zdobytych medali na Igrzyskach Olimpijskich.

Źródło: sport.tvp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News