Jakie języki zna Robert Lewandowski? Jest ich parę

Jakie języki zna Robert Lewandowski? Jest ich parę Źródło: Wikimedia Commons/Богдан Заяц

Jakie języki zna Robert Lewandowski? Jako jeden z najpopularniejszych piłkarzy na świecie z pewnością musi się posługiwać kilkoma z nich.

Jakie języki zna Robert Lewandowski? Czy jest biegły i skuteczny w sztuce językowej jak wtedy gdy zdobywa kolejne gole i błyszczy na boisku? Dowiedzieliśmy się, w ilu językach mówi znany polski napastnik.

Jakie języki zna Robert Lewandowski

Robert Lewandowski umie mówić płynnie oczywiście po Polsku. Nie ma również wstydu, gdy rozmawia w języku angielskim. Jednak, gdy zaczął robić karierę w Niemczech stanął przed wyzwaniem nauczenia się języka niemieckiego, by swobodnie porozumiewać się z trenerem i kolegami z drużyny. Jego trudy opłaciły się i został doceniony przez niemiecki magazyn "Bild". Rodowity niemiecki dziennikarz tej gazety uznał Lewandowskiego i Robbena za najlepiej mówiących w jego ojczystym języku.

Jakie języki znają polscy piłkarze?

Talentem większym od Lewandowskiego może pochwalić się jego kolega z boiska: Grzegorz Krychowiak. Pomocnik w drużynie reprezentacji Polski zna aż cztery języki! Angielski, rosyjski, hiszpański i francuski. Jego narzeczona pochodząca z Francji, Celia Jaunat, bardzo chwali jego akcent. Brzmi podobno jak rodowity Francuz.

Dzięki znajomości języków, Krychowiak brał udział w spotach zapraszających widzów na Euro 2016 właśnie w tych czterech językach.

Arkadiusz Milik nie pozostaje w tyle - napastnik Napoli zna oczywiście niemiecki i angielski, a za sprawą grania w holenderskim Ajaxie nauczył się języka holenderskiego. Gdy w 2016 roku podpisał kontrakt z Napoli stanął przed kolejnym wyzwaniem czyli nauką włoskiego. Trener nadal pozostaje pod jego wrażeniem umiejętności na boisku i tych językowych także.

Ile języków znają światowe gwiazdy piłki nożnej?

Polscy piłkarze w rozmowach z dziennikarzami zapewne robią wrażenie i nie boją się rozmawiać, a co z takimi słynnymi kopaczami jak na przykład Ronaldo czy Messi?

Okazuje się, że Messi nie jest w ogóle obyty z angielskim podobnie jak Neymar. Kto by pomyślał, że ci mężczyźni, którzy otrzymują astronomiczne kwoty za grę w piłkę nie chcą zainwestować we własny komfort i wygodę.

Pokazuje to dobitnie sytuacja z gali FIFA z 2016 roku gdzie zagubiony Messi i Neymar szukali pomocy u swojego największego rywala, czyli Ronaldo. Ten nie odznaczał się szczególną niechęcią i służył kolegom w rozmowach z innymi gwiazdami i znajomymi. Warto wspomnieć, że Portugalczyk zna takie języki jak portugalski, hiszpański i angielski.

Źródło: YouTube

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu