Jakie języki zna Magda Gessler? Nie tylko polski

Jakie języki zna Magda Gessler? Nie tylko polski Źródło: instagram.com/magdagessler_official/

Jakie języki zna Magda Gessler? Gwiazda w okresie młodości zwiedziła wiele egzotycznych krajów, wobec tego musiała nauczyć się porozumiewać z tamtejszą ludnością. Jakie umiejętności językowe zostały jej do dzisiaj? Kilka z nich pokazała w programie "Kuchenne rewolucje".

Jakie języki zna Magda Gessler? Najbardziej znana restauratorka potrafi porozumieć się w kilku językach. Część z jej lingwistycznych popisów mogliśmy podziwiać oglądając program "Kuchenne rewolucje". Tam gwiazda udowodniła, że bariery językowe nie są dla niej żadną przeszkodą.

Mało kto wie, że Magda Gessler mówi aż w siedmiu językach! To prawdziwa rzadkość, jednak chyba nikt nie wątpi w jej niewątpliwy talent w przeróżnych dziedzinach.

 - Siedem języków. Angielski - słabo. Portugalski - dobrze. Hiszpański - tak jak polski... albo trochę lepiej. Rosyjski - intuicyjnie, ale mówię. Włoski - po babci, mówię. Niemiecki - mówię. O, takie języki znam - wylicza restauratorka w wywiadzie dla magazynu "Viva".

Jakie języki zna Magda Gessler? Wszystko dzięki jej rodzicom

Dużą część umiejętności językowych Magda Gessler zawdzięcza korzeniom, jej matka, Olga Borkowska, miała pochodzenie rosyjskie, natomiast babcia od strony ojca - włoskie. 

Ojciec restauratorki był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej, jego praca wiązała się z ciągłymi podróżami po świecie i przeprowadzkami. Jeszcze w czasach młodości Magda Gessler mieszkała w Sofii, potem w Hawanie i Madrycie.

W stolicy Hiszpanii spędziła dużą część swojego życia, tam ukończyła studia, malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda i poznała pierwszego męża, pochodzącego z Niemiec. Gwiazda najbardziej związana jest z językiem hiszpańskim. Jak sama wyznaje, posługuje się nim nawet lepiej niż polskim. Wszystko dzięki pobycie na Kubie i w Hiszpanii.

 - Nie znoszę ludzi, którzy występują w telewizji, choć są obcokrajowcami i słabo mówią po polsku. Nie podoba mi się też akcent, który od pewnego czasu króluje wśród dziennikarzy, jest taki amerykański, trudno go określić. Zapoczątkował go Urbański w Milionerach, żeby stworzyć napięcie, a teraz używają go wszyscy. Dziś tylko Prokop, Wellman i Werner nie kaleczą naszego języka - mówi Gessler o posługi waniu się językami obcymi w Polsce.

  1. Janusz Gajos - żony. Aktor był podrywaczem, miał kilka żon
  2. Ewa Błachnio - mąż, partner, rodzina, informacje
  3. Agnieszka Wielgosz: instagram, wzrost, wiek, mąż, w Playboyu
  4. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  5. Czy Tomasz Kammel ma żonę? Znów jest zakochany po uszy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News