Jaki postawił na swoim. Doprowadzi HGW siłą!

Jaki postawił na swoim. Doprowadzi HGW siłą! Źródło: fot. youtube.pl/Radio TOK FM

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki postawił w końcu na swoim. Nie jest to dobra wiadomość dla prezydent Warszawy, która może zostać zaprowadzona przed komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie siłą. Proponowane przez PiS zmiany w prawie rozwścieczą zwolenników HGW, obecnej gospodyni stołecznego ratusza.

Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzeciwia się nie tylko działaniom komisji, kierowanej przez Patryka Jakiego, ale samemu jej istnieniu. Jest według niej niekonstytucyjna i stanowczo odmawia stawiania się przed nią (co ciekawe zrobił to jej mąż). Organ konsekwentnie nakłada na prezydent Warszawy kary finansowe, których jednak nie płaci. Poirytowany tą sytuacją PiS wyszedł z nową inicjatywą ustawodawczą, która ma położyć kres obecnej sytuacji. ZOBACZ TAKŻE: To KONIEC Gronkiewicz-Waltz! Decyzja w PO podjęta Treść nowej ustawy o komisji weryfikacyjnej w skrócie przedstawił mediom główny zainteresowany, wiceminister sprawiedliwości. Zgodnie z propozycjami obozu władzy, nie będzie możliwości niestawiania się na przesłuchaniu przed takim organem i tu śledczym pomogą służby porządkowe. ZOBACZ TAKŻE: Dziwaczna deklaracja prezydent Warszawy. „Nigdy nie będzie zgody na…”

Jaki postawił na swoim!

Przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji warszawskich kamienic nie krył zadowolenia z możliwości pojawienia się nowych przepisów. Znacząco ułatwiłyby mu one pracę i śledztwo przeciw Gronkiewicz-Waltz i to z kilku ważnych powodów. ZOBACZ TAKŻE: Czarnecki pali się ze wstydu. Przez ten „romans” z HGW u kolegów jest pogrążony (foto) Na każdym wezwanym przed komisję, a nie stawiającym się na przesłuchaniach będzie można użyć środków przymusu bezpośredniego. Ponadto wzrosną kary za nieobecności, które dla tzw. czyścicieli kamienic wynosić będą do miliona złotych. ZOBACZ TAKŻE: Nalot na warszawski ratusz! Aresztowano…
- Prawdopodobnie nie będzie już sytuacji, że ktoś będzie unikał, w sposób uporczywy, stawienia się na posiedzeniu tego organu państwowego, który ma przed sobą bardzo ważne zadanie. Jednocześnie komisja będzie miała narzędzia i możliwości, by wydawać znacznie więcej decyzji niż teraz - powiedział Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości.
źródło: fakty.interia.pl Następny artykuł