Jaki pies dla dziecka? Wybierz mądrze

Jaki pies dla dziecka? Wybierz mądrze Źródło: pixabay/AlainAudet

Jaki pies dla dziecka? W trosce o bezpieczeństwo naszych najbliższych, powinniśmy ostrożnie dobrać rasę psa. Sprawdź, jaka będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka.

Czym się kierować przy wyborze psa

Jaki pies dla dziecka? Pewnie wiele z Was usłyszało niejednokrotnie od dziecka, że chce mieć pieska. Niestety w takim wypadku należy zachować zimną krew i spokojnie przeanalizować, czy nie jest to chwilowa zachcianka, jak to ma miejsce w większości przypadków. Jaki pies dla dziecka? Jeżeli już zdecydujemy się na kupno czworonoga, zastanówmy się, jaka rasa ma to być. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duże ma znaczenie pochodzenie rasowe naszego psa. Niesie ono konsekwencje w jego zachowaniu, jak często powinien wychodzić na spacer, czy będzie agresywny, a to przecież jest najważniejsze - bezpieczeństwo naszych najbliższych. 

Jaki pies dla dziecka? Starannie dobierz rasę psa

Rasa psa ma ogromne znaczenie, zarówno jeśli chodzi bezpieczeństwo, jak i o sposób w jaki trzeba się z nim obchodzić. Rodziny z małym dzieckiem często boją się zakupu psa o większych gabarytach, z obawy o bezpieczeństwo malucha. Tymczasem sytuacja się odwraca w momencie zakupu małego czworonoga, przecież dziecko może przypadkiem skrzywdzić takiego pieska. Nic bardziej mylnego, istnieje wiele dużych ras, które są łagodne i dobrze się czują w mniejszych pomieszczeniach (kiedy np. nie posiadamy domu z ogrodem). Mowa o Berneńczyku bądź Owczarku podhalańskim. 

Jeśli jednak jesteśmy w posiadaniu ogrodu, możemy pokusić się o zakup bardziej żywiołowej rasy, którą jest np. Beagle. Średniej wielkości, bardzo urokliwy pies. Uwielbia ruch, z racji, że jest to pies gończy. Nie należy się go bać, z natury są bardzo przyjazne zarówno dla ludzi jak i dla innych zwierząt. Alternatywą dla myśliwskiej rasy może być Cavalier King Charles Spaniel, mała rasa należąca do psów ozdobnych, towarzyskich. Charakteryzują się one dużą czułością i cierpliwością. 

Duży pies nie znaczy groźny

Wbrew powszechnemu stereotypowi, jest wiele dużych psów o łagodnym usposobieniu. Weźmy na przykład Labradora Retrievera czy Golden Retrievera. Nie należą do małych czworonogów, a jednak są niebywale przyjazne dla otoczenia i uwielbiają zabawę. No i oczywiście mogą pełnić rolę obrońcy domu. Zatem przy wyborze naszego towarzysza, należy zachować uwagę i nie kierować się tylko wyglądem czy rozmiarem. 

Źródło: Psy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News