Jaka walizka do samolotu? Tajniki bagażu podręcznego i rejestrowanego

Jaka walizka do samolotu? Tajniki bagażu podręcznego i rejestrowanego Źródło: Fot. Pixabay.com/Holger Detje

Jaka walizka do samolotu, abyśmy mieli pod ręką wszystko to, co jest potrzebne, aby cieszyć udanym się urlopem? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu turystów. Znamy odpowiedź, która pomoże uporać się im z tą kwestią.

Jaka walizka do samolotu? Taka, aby zmieściło się nam do niej wszystko, co niezbędne, a także, abyśmy nie musieli zapłacić za nią zbyt dużo pieniędzy. Wiemy, w jaki sposób uniknąć stresu na lotnisku.

Jaka walizka do samolotu, aby podróż była udana?

Zacznijmy od bagażu, który zwany jest "rejestrowanym". Aby spełnić wymagania, jakie w większości przypadków obowiązują w popularnych liniach lotniczych, trzeba przestrzegać konkretnych wytycznych.

Po pierwsze - wysokość, a także szerokość i długość bagażu nie mogą przekraczać 158 cm. Każdy centymetr więcej oznacza brak możliwości zabrania ze sobą walizki na pokład lub dodatkową opłatę za jego transport.

Bardzo ważna jest także waga. Tutaj w zależności od firmy zazwyczaj nie powinna ona przekraczać 25 kilogramów - w przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni za "nadprogramowe kilogramy" zapłacić dodatkowo. Nierzadko są to bardzo wysokie kwoty, które przy opłatach za podróż mogą się wydawać kosmiczne.

Zanim więc zabierzesz swój bagaż na pokład - upewnij się, że waży on mniej niż 25 kilogramów.

Bagaż podręczny. Co ze sobą zabrać?

Przyszedł czas na bagaż "podręczny". Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie. Linie lotnicze również mają tutaj określone wymiary.

Przede wszystkim żaden z boków bagażu nie powinien być dłuższy niż 50 cm. Jeśli ten wymóg zostanie spełniony - w większości przypadków będziemy mogli zabrać ze sobą walizkę. Jednak wszystkie wymiary powinniśmy sprawdzić bezpośrednio na stronie linii lotniczych, z których usług korzystamy.

Jeśli chodzi o wagę - tutaj ciężko ujednolicić. Warto wcześniej po prostu przeczytać wytyczne, jakimi kieruje się konkretny przewoźnik.

Co zabrać do bagażu "podręcznego"? Zabierz ze sobą dokumenty, pieniądze, a także leki. Warto też mieć w plecaku lub walizce miejsce na to, aby schować tam swój sprzęt elektroniczny. Aby umilić sobie podróż przydatna może być także dobra lektura, która powinna znajdować się w plecaku.

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu