Jaka szminka dla brunetki? To będzie strzał w dziesiątkę!

Jaka szminka dla brunetki? To będzie strzał w dziesiątkę! Źródło: Fot. Pixabay.com/Karolina Grabowska

Jaka szminka dla brunetki, aby podkreślić jej kobiecość i piękno? Jest kilka rodzajów odcieni, które warto wziąć pod uwagę, a także kilka takich, których zdecydowanie należy unikać.

Jaka szminka dla brunetki? Kolor to bardzo trudny wybór. Musi ona pasować do odcienia naszej cery, do oczu, a także, przede wszystkim, do koloru naszych włosów. Jaki odcień wybrać, aby wyglądać najlepiej?

Jaka szminka dla brunetki? Weź pod uwagę te propozycje

Przede wszystkim należy unikać bardzo krwistej czerwieni. Choć jest to bardzo erotyczny odcień - należy stosować go tylko na specjalne okazje (eksperci od makijażu mają przede wszystkim na myśli noce, które spędzisz ze swoim partnerem lub mężem - wtedy taki kolor będzie spełniał swoją funkcję).

Jeśli jeszcze nie dobrałaś odpowiedniego odcienia szminki do swoich ust, a zakładam, że tak właśnie jest, skoro czytasz ten artykuł, warto abyś najpierw spróbowała z odcieniami łagodniejszymi. Polecane odcienie to te, które wpadają z czerwieni w fiolet, jak i w odcienie koloru niebieskiego.

Warto rozważyć także cieplejsze odcienie brązu, które świetnie komponują się szczególnie, gdy Twoje oczy są niebieskie lub zielone. Inaczej jest w przypadku, gdy masz oczy piwne lub szare - wówczas unikaj szminek o odcieniach brązu. Będzie go po prostu za dużo.

Szczególnie warto rozważyć także szminki bardzo delikatne. Świetnie sprawdzał się będzie róż, a także lekka czerwień, która podkreśli Twój uśmiech. Niektóre brunetki decydują się także na odcienie czerwieni wpadające w lekką zieleń, co faktycznie w niektórych przypadkach może być strzałem w dziesiątkę, ale jest to dosyć ryzykowne.

Aby wybrać coś dla siebie musisz przygotować wspominaną paletę, a następnie zwyczajnie wypróbować ją na swoich ustach. W tym celu najlepiej jednym odcieniem pomaluj lewą połowę ust, a drugim prawą. Jeśli możesz zrób wtedy dobrze oświetlone zdjęcie swojej twarzy. To pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News