Jak zwrócić prezent? Jeśli Ci się nie spodobał, możesz go oddać do sklepu
Bartłomiej Chudy - 24 Grudnia 2018

Jak zwrócić prezent? Jeśli Ci się nie spodobał, możesz go oddać do sklepu

Jak zwrócić prezent? Taka myśl przechodzi przez głowy wielu z nas właśnie w okresie świąt. Nie brakuje w tym czasie rozczarowanych nietrafionym podarunkiem. O czym musimy pamiętać chcąc dokonać zwrotu zakupów?

Jak zwrócić prezent? To pytanie, a zwłaszcza odpowiedź na nie nabiera szczególnego wydźwięku właśnie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wielu z nas robi wtedy dobrą minę do złej gry - przypomnijmy sobie chwile jak otrzymaliśmy kolejne pary skarpet, kosmetyków czy inne z materialnych upominków, które niespecjalnie nam się przydadzą.

Dylemat wielu Polaków w okresie świąt - jak zwrócić prezent?

Jednym z możliwych scenariuszy są zwroty zakupów. W święta zwyczajnie nie chcemy dawać do zrozumienia bliskim, że nie trafili z prezentem. Ale w głębi obmyślamy już jak pozbyć się niepotrzebnego gadżetu. O tym, że jest to rzeczywisty scenariusz świadczą badania przeprowadzone przez pracownię IBRIS. Wynika z nich, że ponad połowa Polaków (53 proc.) co najmniej raz otrzymała w święta "nietrafiony prezent". Jak pisze portal Innpoland.pl jest kilka wyjść z takiej sytuacji. Często kończy się na wspomnianej "dobrej minie do złej gry", czy wymianie prezentu za inny z inną bliską osobą. Inną z opcji jest wszczęcie procedury zwrotu prezentu. Możliwość zwrotu istnieje w przypadku zakupów dokonanych drogą elektroniczną. Po przedstawieniu faktury na zakup mamy na zwrot 14 dni od jego odebrania (z poczty lub od kuriera), nie musząc tłumaczyć rzeczywistej przyczyny zwrotu. Pod przepis nie mieszczą się upominki na specjalne zamówienie (koszulki czy kubki z nadrukiem), czy bilety. Trudniej może być w przypadku sklepów stacjonarnych. W tym przypadku nie wystarczy fakt, że prezent zwyczajnie się nam nie podoba. Nie ma regulacji, które sprzyjałyby niezadowolonym klientom w sklepach stacjonarnych. "Wymiany" dokonamy jedynie wtedy, gdy udowodnimy zły stan techniczny, czyli wadliwość towaru.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
BananaNie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...Czytaj dalej
Często możliwa wymiana lub zamiana na gotówkę zależy w "fizycznych" sklepach od nastawienia sprzedawcy. Praktyka pokazuje, że sklepy sieciowe przyznają klientom możliwość zwrotów - po stosownym przedstawieniu paragonu, czy udowodnieniu niezerwanych metek (ubrania). Jeśli nie uda nam się zwrócić towaru pozostaje nam jeszcze próba samodzielnego sprzedania prezentu na platformie ogłoszeniowej w rodzaju Olx lub Allegro.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Gwiazda M jak Miłość jeszcze nigdy nie zaskoczyła tak swoich fanów. Piękny prezent na Święta!
  3. PiS oszalał! Nie dostaniesz prezentów na święta, służby właśnie zatrzymują setki paczek
  4. Fani oniemieli z wrażenia. Michał Szpak dał im najlepszy prezent na święta
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
PromocjeLidl zrobi klientkom wyjątkowy prezent! Produkty światowej sławy w niskich cenachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News