Minecraft wciąż na topie. Jak rozpocząć swoją przygodę z grą?

Minecraft wciąż na topie. Jak rozpocząć swoją przygodę z grą? Źródło: flickr.com/BagoGames

Jak zrobić serwer Minecraft? Dzięki temu będziemy mogli dzielić się swoimi światami z innymi graczami, tworzyć wielkie budowle z przyjaciółmi i razem zabić najbardziej przerażającego bossa w tej grze - Ender Dragona. W jaki sposób stworzyć taki serwer, co będzie nam potrzebne i czy będziemy musieli za taki rarytas zapłacić?

Jak zrobić serwer Minecraft? Dla wielu osób gra w tę grę nie ma sensu, dopóki nie możemy zacząć bawić się w światach ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Dopiero wtedy zaczynają być możliwe naprawdę wielkie budowle, jest to też świetna okazja do zrobienia w grze rzeczy, o których normalnie byśmy nawet nie pomyśleli. W jaki sposób rozpocząć zabawę w Minecrafta online?

Jak zrobić serwer Minecraft za darmo?

Minecraft, pomimo wydania już dziesięć lat temu, jest jedną z najpopularniejszych gier komputerowych, szczególnie wśród dzieci. Nie powinno to nikogo dziwić - kiedyś bawiliśmy się klockami Lego, teraz takie klocki są online, nie ma żadnego limitu w ich ustawianiu, a do tego możemy w ich świecie przeżyć niesamowite przygody, które sami sobie wymyślimy - to właśnie Minecraft. 

Niestety, po rozegraniu kilkunastu godzin w trybie rozgrywki pojedynczej w Minecrafcie, gra może zacząć się nudzić - przecież możemy tam tylko budować i eksplorować. W grze nie ma żadnej odgórnej fabuły, która by nas mogła wciągnąć na wiele godzin. Na szczęście twórcy pomyśleli o tym, że bieganie samotnie po niekończącym się świecie, może zacząć się nudzić i umożliwiają w grze tryb online - a nawet tryb online, w ramach którego możemy mieć swój własny serwer! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeśli tylko kupimy oficjalną wersję gry, cała reszta narzędzi potrzebna nam do założenia własnego serwera jest już darmowa!

Jak zrobić darmowy serwer Minecraft - Hamachi

Wszystko, co będzie nam potrzebne do założenia własnego serwera w grze Minecraft jest dostępne w internecie za darmo. Po pierwsze, z oficjalnej strony gry będziemy musieli pobrać specjalistyczne oprogramowanie, które pozwoli nam ustalić, jaką ilość pamięci będziemy przeznaczać na nasz serwer, jakie będą jego parametry i wszystkie inne modyfikacje.

Drugim ważnym programem będzie Hamachi, czyli przyrząd do tworzenia własnego adresu IP, na którym nasz serwer będzie działał. Po ściągnięciu tych narzędzi i zaprogramowaniu ich zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronach gry będziemy mogli dołączyć nasz lokalny serwer do listy serwerów dostępnych przez opcję: Gra Wieloosobowa w menu gry Minecraft.

Dzięki temu nasi znajomi, po dołączeniu także do naszego IP na Hamachi, będą mogli do woli grać na naszym wspólnym świecie. Należy jednak pamiętać, że serwery potrafią zjadać naprawdę duże ilości RAM i pamięci komputera, więc dobrze jest być pewnym, że nasza maszyna zniesie taki nakład pracy.

Oczywiście, jeżeli jesteśmy zainteresowani utworzeniem większego serwera, najlepszą opcją będzie zapłacenie za hosting i IP. W takim przypadku znajdziemy wiele firm oferujących nam serwery za różne pieniądze - od dosłownych groszy za miesiąc za serwer na 10 osób, do naprawdę dużych kwot za serwery mogące obsłużyć nielimitowaną liczbę użytkowników. Nie musimy się wtedy martwić o limity naszego komputera i łącza internetowego - wszystko dzieje się w zewnętrznej serwerowni.

  1. AMD Ryzen 3000 - cena, specyfikacja, premiera
  2. Jak zrobić screena na laptopie? Zależy od systemu operacyjnego
  3. Pikio: Wykop - Ilu użytkowników ma wykop.pl?
  4. Toy Story 4 - box office. Ile zarobi film?
  5. Najpopularniejsze hashtagi w Polsce - Instagram i Facebook
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu