Jak zawiązać krawat na kolanie? Łatwiej niż tradycyjnie

Jak zawiązać krawat na kolanie? Łatwiej niż tradycyjnie Źródło: Pixabay.com/lilli-hill

Jak zawiązać krawat na kolanie? Bardzo prosto. Ten sposób jest o wiele łatwiejszy niż zawiązywanie krawata na szyi. Od tej pory każdy mężczyzna bez trudu poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Jak zawiązać krawat na kolanie? Ta metoda zdobywa coraz więcej zwolenników wśród wszystkich panów, którzy muszą często zakładać tę część garderoby. Wystarczy kilka prostych ruchów i piękny węzeł jest gotowy. Koniec stania przed lustrem i nieudolnego próbowania od razu na koszuli - nowa metoda jest o wiele wygodniejsza.

Jak zawiązać krawat krok po kroku

Wiązanie krawata na pozór wydaje się być prostym zadaniem, jednak gdy zbliża się chwila eleganckiego wyjścia okazuje się, że wielu panów ma z tym problem. Ta prosta instrukcja pokaże, jak zawiązać krawat na kolanie krok po kroku.

Najpierw należy wygodnie usiąść w  lekkim rozkroku i owinąć krawat dookoła uda tak, aby obie części krzyżowały się na górnej części nogi. Grubsza część powinna być na wierzchu. Następnie grubszą część należy przeciągnąć pod cieńszą, środek przytrzymując kciukiem wolnej ręki i zawinąć do góry.

Z tej pozycji trzeba wsunąć pod cieńszą część i po wyciągnięciu zarzucić ją na prawą stronę i przeciągnąć pasmo z tej strony węzła. Środek już powinien przypominać charakterystyczny trójkąt. To już prawie koniec całego procesu.

Ostatni krok jest najważniejszy. Trzeba bardzo uważać

Szeroki koniec krawata należy teraz przeciągnąć pomiędzy warstwami powstałego w centralnej części supła. To bardzo ważny moment, który może zrujnować całą pracę, dlatego wymaga szczególnej ostrożności i odrobiny zręczności. Język należy wyciągnąć, aby ustabilizować oraz wyregulować szerokość pętli.

Na koniec wystarczy poprawić wiszące pasma i gotowe. Krawat można bezpiecznie zdjąć z nogi, nałożyć na głowę, a na konie ułożyć pod kołnierzykiem koszuli. Węzeł wygląda identycznie, jak gdyby był wiązany w tradycyjny sposób, jest też tak samo stabilny.

Metoda jest bardzo prosta, nie wymaga lustra ani pomocy osób trzecich. Odrobina praktyki sprawi, że wiązanie krawata będzie proste jak nigdy przedtem. Sposób cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród biznesmenów, którzy codziennie muszą pokazywać się w stroju formalnym.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News