Jak zastrzec numer? Nikt nie będzie wiedział, że to Ty

Jak zastrzec numer? Nikt nie będzie wiedział, że to Ty Źródło: pxhere.com

Jak zastrzec numer? Zastrzeganie numeru nie jest takie proste w zależności od modelu telefonu, który posiadamy. Jak zatem znaleźć tę opcję w telefonie i co ona nam daje?

Jak zastrzec numer? Można pomyśleć, że to dość proste, w końcu w starszych modelach telefonów łatwo było znaleźć taką opcję. Teraz producenci telefonów lekko utrudnili to zadanie.

Zastrzegając numer musimy mieć na uwadze to, że niektórzy nie chcą, by dzwoniły do nich numery zastrzeżone. Często nie odbierają takich połączeń myśląc, że to oszuści lub połączenia zdzierające pieniądze. Wiele osób posuwa się też do tego, że w telefonie blokują połączenia od takich nieznanych numerów.

Blokując numer telefonu nie ma więc pewności, że uda się dodzwonić tam, gdzie naprawdę chcemy. A z drugiej strony, ile razy my nie odbieraliśmy takich połączeń w obawie kto może znajdować się po drugiej stronie słuchawki lub mając złe doświadczenia z takimi oszustami?

Jak zastrzec numer?

Jeśli tak mocno zależy nam na anonimowości, możemy jednorazowo zastrzec numer, dzwoniąc do kogoś. Wystarczy wtedy na klawiaturze tonowej przed numerem telefonu, na który mamy zamiar zadzwonić wpisać krótki kod: #31#. Dzięki tej metodzie nie musimy za każdym razem wchodzić w ustawienia naszego telefonu. Jest jeszcze druga opcja: zastrzeżenie naszych danych dla konkretnego numeru w książce telefonicznej. Potrzeba wejść w kontakty i zedytować ten numer wpisując przed niego kod: *31*#. Nie będzie potrzeby, by wpisywać poprzedni kod za każdym razem.

Jak zastrzec numer Android?

Taką opcję można znaleźć w Androidzie w ustawieniach połączeń w ustawieniach głównych lub zakładce "Telefon". Zazwyczaj zastrzeganie numeru znajduje się tam w Ustawieniach dodatkowych. W zależności od modelu posiadanego telefonu wystarczy wybrać " ID rozmówcy" lub "Identyfikacja rozmówcy". Wchodząc tam wybieramy pożądaną opcję pokazywania lub ukrycia naszego numeru.

Jak zastrzec numer iPhone?

W iPhonie jest chyba najprościej zastrzec numer telefonu. Wystarczy wejść w Ustawienia, następnie w Telefon i na samym dole wybrać "Pokaż moje ID wywołującego". Zielony pasek oznacza widoczność naszego numeru, zaś szary - że jesteśmy w pełni anonimowi.

Operatorzy telefonii komórkowej także proponują opcję zastrzeżenia numeru na zawsze lub dłuższy czas, ale to bardziej czasochłonne działanie.

Źródło: applemobile

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News