Jak zablokować numer? To takie proste!
pixnio.com/stevepb
Klaudia Bochenek - 12 Kwietnia 2019

Jak zablokować numer? Jeden sposób i nareszcie spokój

Jak zablokować numer? Wystarczy kilka kliknięć, by odzyskać spokój. Więcej nie zobaczymy połączeń niepożądanych numerów.

Jak zablokować numer? W dzisiejszych czasach często zdarza się, że na nasz numer dzwonią niepożądane przez nas osoby - telemarketerzy, oszuści, oferty bankowe, windykatorzy. Istnieje kilka sposobów, w zależności od tego, czy to numer przez nas niechciany czy po prostu zastrzeżony.

Nie ma sensu wyszukiwać więcej informacji o blokowaniu numerów w zależności od modelu. Najważniejszą rzeczą jest system operacyjny. Inaczej wygląda to na Androidzie, a inaczej na iOS-ie.

Na Androidzie wystarczy wejść w historię naszych ostatnich połączeń i wyszukać numer, z którym nie życzymy sobie więcej kontaktu. W zakładce "edytuj" powinny znaleźć się takie opcje jak udostępnianie, kopiowanie numeru lub dodanie go do czarnej listy. Wybieramy to ostatnie działanie. Od tej pory możemy w końcu wziąć głęboki oddech od natarczywych połączeń i SMS-ów.

W systemie iOS wygląda to dość podobnie, różnią się jedynie nazwy działań. Podobnie jak w Androidzie wchodzimy w ostatnie połączenia, wybieramy nękający nas numer i wchodzimy w informacje o danym połączeniu. W następnym kroku na samym dole wybieramy opcję "Blokuj tę osobę" i potwierdź swoje działanie.

Jak zablokować numer prywatny?

Numer prywatny, czyli inaczej numer zastrzeżony, potrafi uprzykrzyć życie niejednej osobie. Często pojawia się lęk, nie mamy nawet punktu odniesienia w postaci wyświetlanego numeru. Co zrobić i jak się pozbyć niepokoju?

Usługa blokowania połączeń anonimowych jest wspierana przez polskich operatorów. Mając numer w Play wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać dany kod: *111*114*1# - sprawi on, że już ani razu nie zobaczymy na ekranie "numer zastrzeżony". Taką usługę posiada także operator Orange. W tym przypadku kod brzmi: *110*71#. Co gdy mamy numer w Plusie lub T-Mobile? Musimy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta i poprosić o taką usługę. W każdej sieci telefonii komórkowych to bezpłatne działanie.

Twórcy aplikacji nie pozostawają w tyle. Zyskująca na popularności apka pod nazwą Call Insider daje nam wiele opcji do wyboru. Możemy nie tylko zablokować zastrzeżony numer, ale też te numery, których nie mamy zapisanych w naszej książce teleadresowej.

Źródło: gsmmaniak

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News