Największa tajemnica Jezusa odkryta? Wszyscy się mylili
Marcin Owczarek - 24 Grudnia 2018

Największa tajemnica Jezusa odkryta? Wszyscy się mylili

Jak wyglądał Jezus? Od wieków ludzie zastanawiają się, jaki wygląd miał ten, który zmienił cały świat. Świętujemy i radujemy się w święta Bożego Narodzenia, warto więc zastanowić się, co wiemy o jego wyglądzie i czy na pewno przypomina tego, kogo większość z nas sobie wyobraża.

Jak wyglądał Jezus? Ludzie często wyobrażają go sobie, jako młodego, ale poważnego mężczyznę o czysto europejskich rysach twarzy i blond włosach. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musiało być i dzisiejsze przedstawienie Chrystusa jest błędne. Na całym świecie wielu Chrześcijan ma obrazki, krzyżyki i inne rzeczy z podobizną Jezusa Chrystusa. Zawsze powtarza się ten sam motyw, który ukształtował się przez wieki. Kiedy wyobrażamy sobie jego osobę, to również widzimy ten motyw, który obecny jest na całym świecie. Naukowcy od lat starali się ustalić, jak mógł wyglądać Jezus.

Pochodzenie wyglądu Jezusa

Skąd więc wiedza, że Jezus wygląda tak, a nie inaczej? Jeżeli spojrzymy w przeszłość to bardzo łatwo znaleźć informacje o tym, w jak ukształtowała się opinia na temat Chrystusa. Pierwszymi, którzy na szeroką skalę tłumaczyli Biblię byli Grecy z Bizancjum. Ci wciąż byli pod silnym wpływem filozofii starożytnej i wyobrażali sobie Jezusa właśnie w taki sposób, jaki dziś widzimy, czyli długie blond włosy, filozoficzny wygląd, twarz pociągła i dostojna, która ma idealne proporcje. Ten archetyp jest tak często powielany, że dochodziło do naprawdę śmiesznych sytuacji. Internauci nie raz piszą, iż są osoby w ich rodzinach, które modlą się do podobizny Jezusa, nie wiedząc, że to nie on.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej

Jak wyglądał Jezus?

Wszyscy jednak mogliśmy się mocno mylić. Naukowcy zbadali sprawę i oparli się na kliku ważnych rzeczach. Przede wszystkim sprawdzili, jak wyglądał ówczesny mieszkaniec regionu gdzie przebywał. Wygląd Jezusa musi być typowo semicki, odpowiedni dla tamtego okresu. Światło na tę sprawę rzuca również tzw. "całun turyński", w którym to miał być pochowany Jezus. Na nim to widać człowieka krępego o długich włosach, ale nie ma on typowo greckiej urody. Ma dłuży nos i szeroko rozstawione oczy. To zupełne przeciwieństwo tego, co widzimy w kościele czy na obrazkach. Zobaczcie sami, jak wyglądał Jezus.jak wyglądał jezus Fot. YouTubeZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokująca przepowiednia nt. śmierci papieża Franciszka! Spełnia się na naszych oczach
  2. Zbigniew Ziobro szeryfem Polski? Zatrzymania na pokaz i zastraszanie
  3. Błaszczykowski wraca do Polski! Zagra w Ekstraklasie
  4. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Andrzej GrabowskiPolsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News