Początki kariery politycznej posłów, których teraz każdego dnia oglądać możemy na okładkach gazet oraz w programach telewizyjnych, bywają zaskakujące. Nie inaczej jest także w przypadku przeszłości ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz prawej ręki Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Błaszczaka. To, jak polityk prezentował się jeszcze kilkanaście lat temu, rozbawiło do łez tysiące internautów.

Błaszczak tuż po studiach rozpoczął pracę w administracji rządowej. Był on między innymi rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta Legionowo.

Później zdecydował się nawet wystartować w miejscowych wyborach na prezydenta Legionowa jako kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Sprawiedliwość Prawo i Samorządność. W głosowaniu tym udało mu się zdobyć 11,02% głosów, co nie dało mu nawet przepustki do drugiej tury.

Kiedy Błaszczakowi nie udało się wejść do miejscowej polityki zgodnie ze swoim planem, wyjechał on do Warszawy. Drzwi do wielkiej polityki otworzyły się dla niego w 2005 roku, kiedy został szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza.

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków