Jak wybielić zęby? Piękny uśmiech w 7 dni

Jak wybielić zęby? Piękny uśmiech w 7 dni Źródło: Pixabay/PublicDomainPictures

Jak wybielić zęby? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które z różnych powodów nadal posiadają nie do końca satysfakcjonującego ich odcienia bieli. Problem dotyczy większości ludzi na świecie. Jednakże niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że uzyskanie widocznego efektu jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jak wybielić zęby? Istnieje wiele składników, dostępnych naturalnie, które w oczywisty sposób poprawiają jakość koloru naszego uzębienia. W ostatnich latach przebarwienia zaczynają znacznej części osób coraz bardziej przeszkadzać. Z tym problemem zmaga się zdecydowana większość społeczeństwa, a przyczyny mogą być najróżniejsze. Uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, dieta, a przede wszystkim palenie tytoniu są bez wątpienia czynnikami, pogarszającymi jakość naszego szkliwa.

Piękny uśmiech to z pewnością nasza wizytówka. Jak podają gabinety stomatologiczne: wiele osób chciałoby zaprezentować się jak najlepiej w pracy, dlatego nierzadko takie osoby zgłaszają się ze swoim problemem do ekspertów. Na rynku istnieje wiele specyfików, które mogą wyraźnie rozjaśnić nasze zęby. Jednak lekarze zaznaczają, najważniejsza jest higiena oraz zdrowie, dopiero później względy estetyczne.

Stomatologia estetyczna zyskuje popularność z roku na rok. Uważa się obecnie, że zawód dentysty jest jednym z najbardziej dochodowych, ze względu właśnie na ogromną liczbę klientów. W gabinecie dentystycznym można bardzo skutecznie wybielić sobie zęby i pozbyć się przebarwień, jednak wiąże się to z osłabieniem zębów, a także długim czasem spędzonym w gabinecie i, nierzadko bardzo wysokimi kosztami. To właśnie ogromne koszty zabiegu najbardziej zniechęcają do wizyty w gabinecie. Jednak jest to możliwe do osiągnięcia także domowymi, tanimi metodami, które jednak zajmą nieco więcej czasu.

Jak wybielić zęby? Domowe techniki, które działają

Należy pamiętać, ze nieprawidłowe wybielanie zębów może spowodować uszkodzenie zębiny oraz dziąseł i w konsekwencji wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Jak wybielić zęby za pomocą jedzenia? Otóż przestawienie się na warzywa i owoce na pewno pomoże w wybielaniu. Wspomogą je przede wszystkim truskawki, ananasy, jabłka, gruszki, seler, czy marchewka. Wspomagają one usuwanie przebarwień i świetnie w tym komponują się w działaniu z orzechami i nasionami np. dyni.

Jednak zdecydowanie królem wśród owoców w tym zakresie jest banan. A w zasadzie jego skórka. Jest to stary sposób, stosowany jeszcze przez nasze babcie. Otóż regularne pocieranie zębów wewnętrzną stroną skórki od banana, potrafi przynieść naprawdę zdumiewające efekty już po kilku dniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Należy jednak pamiętać, że wszelkie sposoby, mające na celu wybielenie zębów, będą nieskuteczne dla osoby palącej papierosy. Tytoń jest prawdziwym zabójcą, dla naturalnej bieli zębów.

Metoda nakładkowa. To działa!

Można również stosować specjalne pasty i płyny, które dostępne są w aptekach i drogeriach. Jednak wydaje się, że najbardziej skuteczną techniką domową (po części) jest metoda nakładkowa. Polega ona na tym, że stomatolog pobiera szczegółowy odcisk naszych zębów i na ich podstawie sporządza specjalne nakładki. Następnie należy zakładać je na noc, lub na kilka godzin w dzień, w zależności od ustaleń z lekarzem. Nakładki zawierają specjalny płyn, który eliminuje przebarwienia. Stosuje się je około 2-8 tygodni, a efekt może utrzymywać się nawet dwa lata. Jednakże ta metoda wiąże się także z dużym kosztem. Na zabieg należy przeznaczyć od 400 do 1000 złotych.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Katarzyna Zielińska w Playboyu. Aktorka zaskoczyła wszystkich
  2. Kim jest żona Jurka Owsiaka? Są razem od ponad 40 lat!
  3. Bez Janowskiego "Jaka to melodia" upadła na dno. Dzisiejszy odcinek nie pozostawia wątpliwości
  4. Czy ona oszalała? Pawłowicz poucza praktykujących katolików, co powinni zrobić ws. pedofilii w Kościele
  5. Właśnie ujawniono. Nie uwierzycie, ile zarabiała Agata Duda przed objęciem funkcji pierwszej damy

źródło: Dbam o zdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News