Tak umyjesz okna szybko i bez smug. Genialny i prosty sposób, o którym niewielu wie

Tak umyjesz okna szybko i bez smug. Genialny i prosty sposób, o którym niewielu wie Źródło: Pixabay.com cocoparisienne

Jak umyć okna bez smug? To pytanie zadaje sobie wiele gospodyń domowych. Istnieje prosty sposób, by pozbyć się nieestetycznych zacieków na szybach.

Wiele osób zastanawia się, jak umyć okna bez smug. Okazuje się, że istnieje genialnie prosty sposób, by wyczyścić szyby i uniknąć niechcianych zacieków. Każda gospodyni domowa powinna znać tę metodę, sprzątanie stanie się o wiele przyjemniejsze i zajmie dużo mniej czasu.

Jak umyć okna bez smug

Wiosenne porządki nierozerwalnie wiążą się z mycie okien, które po zimie zwykle są w kiepskim stanie. Nasze babcie sprawdziły metody, by ułatwić sobie czyszczenie szyb. Dzięki tym sposobom, mycie okien stanie się proste i dużo szybciej uporamy się z problemem.

Po pierwsze, ważna jest pora dnia, w której zabieramy się za porządki. Czyszczenie szyb lepiej odpuścić sobie w pełnym słońcu, bo oślepiające nas promienie skutecznie ukryją przed wzrokiem wszystkie niedoskonałości. Okna położone od wschodniej strony najlepiej myć po godzinie 11, a od zachodniej do 15. Szyby od południowej dobrze czyścić po 15 lub wcześnie rano. Najmniejszy problem stanowią okna od północnej strony, tu mamy pełną dowolność.

Dodatkowo, czyszczenie okien najlepiej zacząć od wyszorowania ram. Jeśli okno jest bardzo brudne, na godzinę przed myciem możesz przetrzeć je olejem lnianym. Zabieg ten pomoże sprawnie usunąć zabrudzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mycie okien to element wiosennych porządków

Zmorą wszystkich sprzątających, są smugi na szybach, które nieestetycznie "zdobią" nie do końca wypolerowane okna. Istnieją jednak metody, by zapobiec powstawaniu zacieków. Po czyszczeniu można wypolerować szybę zmiętą gazetą lub nylonową rajstopą lub przygotować niezawodną miksturę z dodatkiem octu, która sprawi, że szyba nabierze połysku.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia

Do spryskiwacza wlej ocet i dodaj wodę w proporcji 4:1. Następnie spryskaj mieszanką okno i umyj je. Zacznij od szyby wewnątrz, a następnie otwórz okno i umyj jego zewnętrzną stronę. Dzięki temu drażniący zapach octu szybko ulotni się z pomieszczenia. Mieszanka sprawi, że szyba nabierze połysku, a ty zapomnisz o brzydkich smugach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ma 104 lata i pokonał koronawirusa. Najstarsza osoba, która tego dokonała
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News