Jak szybko schudnąć w tydzień? Najlepsze ćwiczenia i dieta

Jak szybko schudnąć w tydzień? Najlepsze ćwiczenia i dieta Źródło: Fot. Pixabay.com/Steve Buissinne

Jak szybko schudnąć? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy borykają się z nadwagą. Chcą oni błyskawicznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, aby nie męczyć się na diecie zbyt długo. Czy to jednak możliwe?

Jak szybko schudnąć, aby cieszyć się szczupłą sylwetką? Jest na to kilka sposobów. Są one jednak bardzo wymagające. Wiążą się z ogromnym zaangażowaniem, a także dyscypliną. Bez tego - nie ma szans. Co należy zrobić, aby w sposób błyskawiczny pozbyć się nadwagi lub nawet otyłości?

Jak szybko schudnąć? Jest kilka sposób. Oto one

Przede wszystkim trzeba przejść na dietę. Jest ich jednak bardzo wiele. Najbardziej skuteczna z nich wszystkich to ta, która po prostu ograniczy nam kalorie, jakie każdego dnia spożywamy. Ujemna podaż kalorii zapewni nam reakcję organizmu, który będzie zmuszony, aby korzystać z zapasów tłuszczu, które przez cały czas były przez niego magazynowane "na czarną godzinę".

Nieistotnym jest więc to, jaki będzie to rodzaj diety. Czy będzie to dieta śródziemnomorska, Dukana, "Kwaśniewskiego" - wszystkie ostatecznie mogą pomóc nam osiągnąć sukces w postaci utraconych kilogramów, o ile codzienna podaż kalorii będzie niższa, niż ta, którą nasz organizm potrzebuje czerpać z pożywienia.

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden, bardzo istotny składnik. Chodzi o białko. Jest to bardzo ważny w diecie makroelement, który zapewni nam to, że utracone kilogramy będą faktycznie tłuszczem, a nie mięśniami. Jeśli bowiem przez przypadek pozbędziemy się tkanki mięśniowej - faktycznie będziemy chudsi (a przynajmniej mniej kilogramów wskazywać będzie nasza waga), ale wizualnie wyglądać będziemy jeszcze gorzej, niż wcześniej. Mięśnie ujędrniają bowiem całą sylwetkę, a także dokładnie wypełniają przestrzenie pod skórą, co wpływa na to, że ciało wygląda o wiele apetyczniej i po prostu atrakcyjniej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aby jeszcze szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej warto do diety dorzucić regularny trening. Zalecana jest tutaj zarówno siłownia, jak i ćwiczenia aerobowe. Panie nie powinny bać się "przerzucania żelastwa". Istnieje bowiem mit, że siłowe ćwiczenia z miejsca zamieniają kobiety w kulturystki. W większości przypadków potrzebne są do tego jeszcze środki dopingujące takie jak testosteron, a także wieloletni trening. Kilkumiesięczne ćwiczenia na siłowni co najwyżej pomogą paniom pozbyć się celitu na udach, a także sprawią, że odkręcenie słoika gołymi rękami nie będzie problemem. Nie ma się więc czego obawiać.

Należy pamiętać, że "szybko" nie zawsze znaczy "dobrze". Bardzo często bowiem szybkie chudnięcie powoduje "efekt jojo", którego przecież każdy chce uniknąć. To jednak bardzo realna konsekwencja zrzucenia na przykład 10 kilogramów w ciągu miesiąca.

Jak więc uniknąć "efektu jojo"? Należy zwracać uwagę na to, aby w ciągu tygodnia zrzucić maksymalnie kilogram. To najbezpieczniejsze dla naszego organizmu. Uchroni nas to też przed powrotem do starej, niechcianej wagi. Zdrowo i szybko pozbędziemy się więc w ciągu miesiąca około czterech kilogramów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka przeżyła DRAMAT! Adoptowana córka groziła jej śmiercią!
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

 

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News