prawo jazdy
Fot. Wikimedia.org
Mikołaj Pilecki - 31 Grudnia 2018

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru? To BANALNE

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru? To bardzo proste i nie wymaga skomplikowanych działań, podań, czekania na infolinii i w kolejkach. Obecnie wszystko załatwić można przez internet.

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru? Pytanie o takiej treści bardzo często zadawane jest przez ciekawych internautów, którzy w większości zapewne sami czekają na swój dokument. "Prawko" uznawane jest przez wiele osób za drugi dokument dojrzałości, a jego posiadanie łączy się z pewnym społecznym prestiżem. Po zdaniu kosztownego kursu i egzaminu, który często ciągnie się miesiącami, otrzymanie wymarzonej legitymacji uprawniającej do poruszania się samochodami na terenie Polski i wielu innych państw, jest największym marzeniem milionów młodych ludzi.

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru?

By sprawdzić etap procesu przyznawania, w którym znajduje się prawo jazdy, wystarczy wejść na stronę internetową info-car.pl i wpisać odpowiednie dane we wskazanych okienkach. Należą do nich numer PESEL, imię i nazwisko. Po tym system błyskawicznie odpowie na prośbę i poinformuje zgodnie ze swoimi informacjami. Istnieją trzy możliwe odpowiedzi, których strona może udzielić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej Duda MEMYAndrzej Duda do dziś nie może się pozbierać! Najlepsze polityczne memy w 2018 rokuCzytaj dalej
Są nimi: "przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne" w sytuacji, w której urzędnicy weryfikują odpowiednie dokumenty, lub gdy prawo jazdy jest już w trakcie produkcji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych; "przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" informujące o fakcie znajdowania się prawa jazdy w odpowiednim urzędzie; "niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” co sugeruje, że podane informacje, są albo błędne, albo system nie otrzymał jeszcze odpowiednich danych.

Czy urząd informuje o możliwości odebrania prawa jazdy?

Kilka lat temu polskie urzędy wprowadziły automatyczne informowanie obywateli o możliwości odbioru prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. Taki system znacząco usprawnił pracę urzędników, a petenci przestali być zmuszani do stania nawet po kilka godzin w uciążliwych kolejkach. Obstrukcje i złość powodowało przede wszystkim to, że proszono petentów, by zjawili się w urzędzie miesiąc po złożeniu odpowiednich dokumentów. Teraz nikt nie stoi w kolejce na darmo, gdyż przychodzą tylko ci, których dokumenty czekają faktycznie na odbiór. Początkowo systemem pochwalić się mogły jedynie duże miasta jak Warszawa, czy Kraków. Obecnie już w większości polskich miast i gmin wesoła nowina przychodzi SMS-em. - Dzięki takim rozwiązaniom urząd staje się bardziej przyjazny obywatelowi. Nie trzeba dowiadywać się o dokument, dzwonić ani składać niepotrzebnej wizyty w urzędzie, gdyż informacja o terminie odbioru sama trafi do zainteresowanego - mówił w 2012 roku Tadeusz Wachowski, dyrektor pionu produktów i usług identyfikacyjnych PWPW SA.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kiedy Liszowska podała policjantom prawo jazdy, zdębieli. Po prostu nie mogli w to uwierzyć
  2. Ferdynand Kiepski urzędnikiem? Genialne sceny w “Kiepskich”
  3. Osobisty dramat posła. Winą za tę tragedię obarcza Marszałka Sejmu
  4. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
  5. Anna Mucha: wiek gwiazdy szokuje. Aktorka wygląda dużo młodziej
kinga dudaŻycie prywatne Kingi Dudy obdarte z tajemnic. Córka prezydenta zmaga się z paskudnym nałogiemCzytaj dalej
źródło: natemat.pl/dzienniklodzki.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News