Jak rozciągnąć buty proste sposoby
Pixabay
Jan Odyniec - 16 Kwietnia 2019

Jak rozciągnąć buty? Proste sposoby na wygodne obuwie

Jak rozciągnąć buty? Jakie są proste sposoby na obuwie, żeby było wygodne i nie nabawić się haluksów? Za ciasne buty to problem, który może zepsuć nawet cały dzień. Nie pozwól na to. Poniżej dowiesz się co zrobić, żeby ciasne obuwie stało się wygodne.

Jak rozciągnąć buty? Czy są sposoby na to, aby nowo zakupione buty, które są za ciasne nie były skazane na zwrot lub nienoszenie? Oczywiście. I większość z tych sposobów każdy może zastosować w swoim domu. Za ciasne nowe szpilki? Obcierające baleriny? Wiosna i nowy sezon nie musi się kojarzyć z ranami, plastrami, bólem...i bólem portfela, który znowu zeszczuplał z powodu nietrafionej pary butów. Czy trzeba oddawać je do sklepu lub co gorsza, skazywać się na chodzenie w niewygodnych? Nie! Poznaj sprawdzone triki.

Jak rozciągnąć buty? Skąd może pojawić się problem za ciasnych butów

Najpierw może przypomnijmy, że problem często zaczyna się już w sklepie. Otóż są pory dnia lepsze i gorsze na zakup butów. Wbrew pozorom najgorszą porą jest poranek, kiedy nasze stopy są wypoczęte po nocy. Spuchnięte i przez to nieco powiększone stopy są zazwyczaj późnym popołudniem i wieczorem. Kupując buty o tej porze w najłatwiejszy sposób możemy zapobiegać obtarciom i uciskaniu. Nie wspominając o najgorszym co może Cię spotkać, czyli o haluksach. A tych z pewnością nie chciałbyś się nabyć. A może już je masz i tym bardziej buty nie mogą Cię obciskać.

Stało się. Kupiłeś za ciasne buty. Jak rozciągnąć buty na haluksy?

Najpewniejszym, ale nie najszybszym sposobem jest po prostu zaniesienie butów do szewca. Co jednak robić, kiedy jest do szewca za daleko, jest weekend lub po prostu szybko potrzebujesz wygodnych butów?

Trik numer jeden. Włóż buty do zamrażarki

Napełnij szczelnie dwa woreczki wodą, umieść je w butach i na całą noc zostaw w zamrażarce. Kiedy woda zamieni się w lód, zwiększy swą objętość, a buty delikatnie się rozciągną.

Trik numer dwa. Grube skarpety

Do tego sposobu potrzebna jest suszarka i grube skarpety. Suszarką rozgrzej wnętrze buta, a następnie załóż grube skarpety, a potem buty. Ciepło delikatnie rozciągnie buty, jednak trzeba zostać w nich do całkowitego wystygnięcia.

Trik numer trzy. Gazety

Sposób stary jak świat. Najpierw delikatnie skrop buty wodą, a następnie wypchaj starymi gazetami i pozostaw na 24 godziny. Co jakiś czas sprawdzaj czy buty są suche, bo jeśli tak to trzeba je ponownie skropić wodą.

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News