Jak radzić sobie ze stresem? Najlepsze sposoby

Jak radzić sobie ze stresem? Najlepsze sposoby Źródło: Pexels

Jak radzić sobie ze stresem? Odpowiedzi na to pytanie jest naprawdę wiele, więc dobrze znaleźć czynnik, który wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne danej osoby. Oto kilka proponowanych sposobów walki ze stresem oraz chronicznym zmęczeniem.

Jak radzić sobie ze stresem? Kwestia ta okazuje się bardzo nieoczywista, gdyż każdemu z nas może pomagać coś całkowicie innego. Istnieje jednak kilka dobrych, sprawdzonych sposobów, które działają z zaskakującą wręcz skutecznością.

Pierwszym z nich jest postawienie na aktywność fizyczną. Szczególnie ważny może się okazać zestaw prostych ćwiczeń tuż po przebudzeniu, zastępujący sprawdzenie e-maili oraz kont na portalach społecznościowych. Przy tej okazji warto także zaznaczyć, że przy ograniczeniu stresu pomaga dobry, zdrowy sen, trwający od 7 do 8 godzin.

Jak radzić sobie ze stresem? Kilka sprawdzonych porad

Aby czuć się lepiej, warto także zrezygnować z kawy, napojów energetycznych oraz alkoholu. Dobrze jest zastąpić je wodą lub zieloną herbatą i koniecznie pamiętać o śniadaniu. Pomogą także zdrowe, ulubione przekąski, które potrafią ekspresowo poprawić humor.

Wielu osobom w redukcji stresu pomaga słuchanie muzyki, a wieczorem przygotowanie relaksującej kąpieli, będącej chwilą wyciszenia. Jeżeli masz taką możliwość, możesz wybrać się także na masaż, który pomoże poczuć się lepiej zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Poza tym eksperci polecają w walce ze stresem medytację oraz jogę. O tych sposobach warto porozmawiać ze specjalistami, którzy mogą udzielić kilku prostych wskazówek. 

Poza tym zaleca się próby spojrzenia na stresujące czynniki w sposób obiektywny, przy wyłączeniu negatywnych emocji. Być może szybka racjonalizacja będzie w stanie sprawić, że problem nie wyda się już tak poważny. Osobom narażonym na stres i wiele zmartwień zaleca się także spisywanie swoich emocji oraz przeżyć. Przelewanie myśli na papier często "odświeża" głowę oraz pozwala otworzyć się na całkowicie nowe pomysły oraz rozwiązania. 

Poza tym specjaliści sugerują, aby nie nakręcać się w stresie i próbować odejść od myślenia, według którego wszystkie złe czynniki w życiu są twoją winą. Zarówno w sferze i prywatnej, jak i zawodowej zdarzają się bowiem sytuacje, nad którymi trudno jest zapanować właśnie przez fakt, iż spadają na nas nie z naszej winy. Próba odparcia złych myśli i zracjonalizowania sobie kłopotu może zdecydowanie pomóc w walce z narastającym stresem.

Źródło: InterviewMe

Następny artykuł