Wielu z nas zastanawia się jak przechowywać truskawki
Pixabay Pexels
Agata Jaroszewska - 19 Maja 2020

Jak przechowywać truskawki? Wiele osób popełnia jeden z dwóch poważnych błędów

Jak przechowywać truskawki? To pytanie powoli pojawia się w naszych głowach, wszak sezon na ten owoc powoli się zaczyna. Mało co, tak jak soczysta truskawka, kojarzy nam się z beztroskimi wakacjami. Wykorzystujemy ją zarówno do rozpieszczania się najlepszymi deserami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomieszać ją z ulubionym makaronem i raczyć się nią w porze obiadowej. Jak jednak sprawić, aby jak najdłużej pozostała świeża?

Jak przechowywać truskawki, aby jak najdłużej móc się nimi delektować? Konieczne jest zapamiętanie kilku prostych zasad, dzięki którym kupione na targu bądź w supermarkecie owoce nie stracą wyglądu ani smaku.

Noworodek pogrzebPogrzeb noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Bardzo smutny widok, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Mało ludzi wie, jak przechowywać truskawki

Chociaż wydaje się, że wiedza co do tego, jak przechowywać truskawki, nie należy do tajemnych, nadal niewielu wie, jak robić to poprawnie. Narzekają, że owoce szybko tracą świeżość i niemożliwe jest kupienie ich na zapas, kiedy natkniemy się na najlepszą ofertę cenową. Sama cena truskawek, także jest dla wielu problemem, a owoce z roku na rok stają się coraz droższe. Mimo wszystko nawet jeśli zdecydujesz się na stworzenie w swoim przydomowym ogródku małej plantacji tych czerwonych pyszności, warto wiedzieć, jak przechowywać truskawki już pod zebraniu ich z krzaka. To naprawdę nic trudnego, a może ułatwić życie każdego amatora tego owocu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub szokująca prawdaPoślubił miłość swojego życia. Podczas nocy poślubnej odkrył porażającą prawdę, jej wyznanie go zdruzgotałoCzytaj dalej

Zapamiętaj kilka prostych zasad

Wszystkim tym, którzy powoli myślą o skuszeniu się na zakup truskawek, pospieszamy z kilkoma radami. To, jak przechowywać truskawki nie jest niczym trudnym, ale konieczna jest podstawowa znajomość prostych zasad. Gwarantujemy, że zmieni to długość przydatności waszych ulubionych owoców. Przede wszystkim, jeśli kupisz je w foliówce lub plastikowym opakowaniu, to czym prędzej przełóż je do inne naczynia. Najlepszy będzie durszlak, jednak miska także się nada. W folii nie dochodzi do wymiany powietrza, wilgoć zostaje więc wewnątrz, a to powoduje, że truskawki bardzo szybko spleśnieją. To jednak nie jedyna cenna informacja o tym, jak przechowywać truskawki.

Dzisiaj grzeje:

1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać

Wielu z nas nie wie, że to błąd

Jedną z najgorszych, a jednocześnie najpopularniejszych, czynności jakie robimy zaraz po przyniesieniu truskawek do domu jest ich mycie. Jak się okazuje to poważny błąd i pod żadnym pozorem nie powinno się ich moczyć i obmywać z brudu przed włożeniem do lodówki. Dlaczego? Sytuacja jest analogiczna do poprzedniej - wilgoć bardzo źle wpływa na stan owoców - przyspiesza ich gnicie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Znaki zodiakuZnak zodiaku zdradza, jaką kobieta będzie mamą. Trzy znaki wyjątkowo nadają się do tej roliCzytaj dalej

Źródło: WP Kuchnia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News