Jak napisać CV? Nie potrzeba do tego geniusza!

Jak napisać CV? Nie potrzeba do tego geniusza! Źródło: pixabay120419

Jak napisać CV? Dobra autoprezentacja jest kluczem do rozpoczęcia kariery zawodowej. Kilka porad z pewnością może ułatwić znalezienie pracy.

Jak napisać CV? Curriculum vitae (łac."przebieg życia"), czyli inaczej życiorys zawodowy, to dokument, z którym przynajmniej raz w życiu miał styczność każdy z nas. Świat rozwija się w niesamowicie szybkim tempie, a razem z nim w parze idą ludzie, których chęć osiągania sukcesów zawodowych jest ogromna. Kto z nas nie chciałby pracować w miejscu, o którym marzył w dzieciństwie, szkole czy na studiach? Marzeniem każdego, kto pragnie odnaleźć się na rynku pracy jest stanowisko, które zagwarantuje mu samorealizacje, rozwój, przyjemność, a także godziwe wynagrodzenie. 

Jak napisać CV? Dobra autoprezentacja kluczem do rozpoczęcia kariery zawodowej

Jak napisać CV? Mimo że sposobów na zdobycie wymarzonej pracy jest wiele, bez wątpienia najbardziej popularne i sprawdzone jest stworzenie dobrego CV. Schludnie, precyzyjnie oraz treściwie napisany dokument jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery zawodowej. Kiedy przebierając w ofertach pracy natrafimy na tę, która skupiła szczególnie naszą uwagę, powinniśmy zastanowić się, jakie informacje w naszej aplikacji będą kluczowe dla naszego potencjalnego pracodawcy. Z pewnością najistotniejsze będzie nasze doświadczenie zawodowe, a im więcej poświecimy mu miejsca, tym większe szanse na zainteresowanie z drugiej strony. W dzisiejszych czasach historia zawodowa kandydata jest równie ważna, jak jego wykształcenie, a w niektórych przypadkach może odegrać większą rolę i zdecydować o naszej przyszłości.

Ważna jest również autoprezentacja, czyli w praktyce - kilka zdań na swój temat, najlepiej błyskotliwych i w luźnej formie, aby pokazać przyszłemu szefowi, zdeterminowani do otrzymania proponowanej przez jego pracy. Informacje na temat znajomości języków obcych, ukończonych przez nas kursach, a także innych osiągnięciach będą z pewnością dodatkowymi atutami. Ciekawe zdjęcie, a także dane kontaktowe w postaci maila oraz numeru telefonu to informacje, które muszą znaleźć się w przygotowywanym przez nas dokumencie.

Jak napisać CV w 2019? Czy w stosunku do lat poprzednich coś się zmieniło?

Okazuje się, że z biegiem czasu odchodzimy od pewnych przyzwyczajeń. W stosunku do lat poprzednich wymaganym nie jest już zamieszczanie w CV informacji na temat adresu zamieszkania. W przypadku bogatego doświadczenia zawodowego zbędnym będzie informowanie pracodawcy o odbytych stażach, podobnie jak o ukończeniu szkoły średniej, kiedy napisaliśmy już o dyplomie magistra. Dobry początek to klucz do ścieżki zawodowej, trampolina do sukcesów. Każdy z nas jest człowiekiem ubranym w zalety, czas przelać je na papier. 

źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu