Jak namierzyć zgubiony telefon? Jest kilka sposobów

Jak namierzyć zgubiony telefon? Jest kilka sposobów Źródło: Flickr

Jak namierzyć zgubiony telefon? Dzięki internetowi i GPS zawsze mamy taką możliwość, jednak aby skorzystać z takiej funkcji, najpierw musimy się do niej odpowiednio przygotować.

Jak namierzyć zgubiony telefon? Nie każdy wie, że w ogóle mamy taką możliwość. Szczególnie ten, kto z technologią nie jest za pan brat. A z funkcji tej możemy korzystać zarówno w telefonach z Androidem, jak i w iPhonach. Ba, w obu systemach możemy również zdalnie sterować swoim telefonem. Możemy np. zmusić aparat, aby ten wydał jakiś głośny dźwięk, istnieje również możliwość całkowitego zablokowania telefonu. A może twój telefon wpadł w niepowołane ręce i chciałbyś zdalnie wymazać z niego wszystkie dane? Proszę bardzo! Ale abyś mógł tego dokonać, najpierw (oczywiście przed kradzieżą) musisz stworzyć konto Google (Android), albo Apple ID (iPhone) i zalogować się przy jego pomocy w telefonie.

Androida namierzamy inaczej niż iPhone

Jeśli potrzebujemy znaleźć telefon z Androidem, wchodzimy na stronę https://www.google.pl/android/devicemanager i logujemy się do swojego konta. Tam zobaczymy mapę z lokalizacją telefonu oraz czytelne menu z poleceniami, za pomocą których możemy sterować telefonem. Jeżeli korzystamy z przeglądarki Chrome i jest ona zsynchronizowana z kontem w telefonie, wystarczy że wpiszemy w pasku adresu frazę "znajdź mój telefon".

Jeśli natomiast zgubimy iPhone, logujemy się na stronie https://www.icloud.com i wybieramy opcję "znajdź". Tak samo, jak w przypadku Androida, pokaże nam się mapka z lokalizacją oraz menu z poleceniami.

Jak namierzyć rozładowany telefon

Przy rozładowanym telefonie sprawa nam się niestety komplikuje, a szanse na znalezienie takiego telefonu znacznie maleją. Jedynym sposobem jest wtedy próba namierzenia za pomocą karty sim. Karta sim jest namierzalna za pomocą numeru IMEI. Jednak aby z takiej opcji w ogóle móc skorzystać, telefon musi mieć zasięg, który oscyluje pomiędzy trzema stacjami bazowymi. 

Jak więc widać, o ile ktoś nie rozładuje specjalnie naszego telefonu, jest znalezienie nie jest już w tej chwili aż tak skomplikowane, czy wręcz niemożliwe, jak dekadę temu. Aby jednak uniknąć późniejszych rozczarowań, należy zabezpieczyć się w porę i założyć sobie odpowiednie konta. W końcu przezorny zawsze bezpieczny, prawda? 

żródło: i-mobi.pl/tech.wp.pl

Następny artykuł