Jak namierzyć telefon? Legalne sposoby

Jak namierzyć telefon? Legalne sposoby Źródło: pixabay.com/cicwdn

Jak namierzyć telefon? Czy telefon został skradziony lub zgubiony? Nie musi to być duży problem. Przedstawiamy sposoby i aplikacje, które pomogą odzyskać telefon.

Jak namierzyć telefon? Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe aplikacje, strony i sposoby, by odzyskać telefon. Postęp technologii sprawił, że kradzieże telefonów zdarzają się coraz rzadziej - zwyczajnie się to nie opłaca, gdy można w kilka minut namierzyć urządzenie. Jak to zrobić na systemie Android i iPhone, nie tracąc ani grosza?

Jak namierzyć telefon?

Gdy zauważymy brak telefonu w kieszeni, nie trzeba wcale tracić czasu, wybierając się na policję. Możemy go zlokalizować lub zablokować z poziomu komputera lub innego telefonu. Operatorzy także wychodzą naprzeciw swoim klientom. Proponują szybkie blokowanie skradzionego urządzenia, dzięki czemu telefon staje się bezużyteczny dla złodzieja. Namierzanie telefonu odbywa się dzięki lokalizacji GPS.

Jak namierzyć iPhone?

W przypadku telefonu z systemem iOS sprawa wygląda najprościej. Te coraz bardziej zyskujące na popularności telefony są prawdziwym orzechem do zgryzienia, gdy znajdą się w rękach złodzieja. Zabezpieczenia Face ID, czytnik linii papilarnych czy zwykły kod mogą niejednego złamać. Z pomocą przychodzi usługa "Znajdź mój iPhone".

Należy pamiętać, by zawsze w ustawieniach na telefonie mieć włączoną opcję "Znajdź mój iPhone". Jeśli chcemy znaleźć nasz telefon wystarczy wtedy wejść na stronę icloud z przeglądarki komputera lub skorzystać z innego iPhone'a. Wystarczy wybrać z menu telefon, który zaginął i na mapie znajdziemy jego lokalizację.

Tryb Utracony w iPhone

Jeśli telefon jest niedaleko, możemy również wymóc sygnał dźwiękowy, który pomoże lepiej określić miejsce, w którym się znajduje. Z pomocą przychodzi także "Tryb Utracony", który kompletnie blokuje telefon i nadal pozwala go namierzać.

Iphone posiada ten plus, że urządzenie możemy przełączyć w "Tryb Utracony" nawet gdy jest poza siecią. Niestety, gdy nie posiadamy włączonej opcji "Znajdź mój iPhone" nie jest możliwe namierzenie telefonu. Jedyne co można zrobić to zmiana haseł gdzie tylko się da i zgłoszenie sprawy do odpowiednich służb.

Jak namierzyć telefon z Androidem

W przypadku urządzeń z Androidem potrzeba jedynie zainstalowanej aplikacji ze sklepu Google Play - "Menedżer urządzeń". Ta apka pomaga znaleźć zgubiony lub skradziony telefon i daje możliwość zarządzania telefonem.

Aby namierzyć telefon wymagany jest włączony internet i lokalizacja GPS w telefonie. Można ją włączyć na stałe w ustawieniach konta Google. Kiedy z poziomu komputera zobaczymy na mapie lokalizację telefonu, są dostępne 3 opcje, podobnie jak w iPhone'ach.

Można wymusić, by urządzenie wydało dźwięk, całkowicie zablokować dostęp do telefonu lub wymazać dane ze smartfona (danych niestety nie można przywrócić).

Jak namierzyć telefon za darmo

Za pomocą wyżej podanych sposobów można bez problemu namierzyć telefon za darmo. Po wpisaniu do wyszukiwarki hasła "jak namierzyć telefon" zobaczyć można kilka stron, na których wystarczy wpisać numer telefonu i kod... Niestety, to "strony-pułapki" i możemy gorzko odczuć naszą ufność wobec twórców tych stron - kody kosztują około 30 zł, a lokalizacja nie jest miarodajna.

Źródło: Komórkomat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News