23 czerwca na terytorium Wielkiej Brytanii odbyło się referendum, w którym mieszkańcy wysp mogli wyrazić swoją opinię na temat dalszego członkowstwa swojego kraju w Unii Europejskiej. Okazuje się, że wielu Brytyjczyków do ostatniej chwili wahało się jak zagłosować.

Według portalu GoogleTrends (https://www.google.com/trends/story/GB_cu_gUyXbFUBAABDoM_en)

, najczęściej wyszukiwanymi zapytaniami z tego dnia były właśnie te, związane z referendum. Najpopularniejszymi okazały się: „Jak mam zagłosować w referendum?” oraz „Co to jest Brexit?”.

Wielu internautów szukało również informacji na temat krajów, które obecnie są członkami UE. Wśród najpopularniejszych zapytań znalazły się te, dotyczące członkowstwa we wspólnocie Federacji Rosyjskiej oraz Turcji. Użytkownicy Internetu szukali także argumentów, które mogłyby przekonać ich do oddania swojego głosu za, lub przeciwko dalszemu członkostwu w UE. Kolejnymi popularnymi wyszukiwaniami były: „Kto może głosować w referendum”, „Kiedy odbędzie się referendum” oraz „Gdzie mogę zagłosować?”.

Referendum dotyczące dalszego członkowstwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej odbyło się 23 czerwca. Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa, którzy udali się do lokali wyborczych musieli odpowiedzieć tylko na jedno pytanie – „Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej czy opuścić Unię Europejską?”

Józef Gawron, Źródło : https://tvrain.ru/news/samym_populjarnym_voprosom-411954/

...

Zobacz również