Jak kupić Bitcoina? W Żabce też się da, ale to nie takie proste

Jak kupić Bitcoina? W Żabce też się da, ale to nie takie proste Źródło: pixabay.com/mohamed_hassan

Jak kupić Bitcoin? Posiadanie przynajmniej jednego było marzeniem wielu osób, które pod koniec 2017 roku obserwowali jego gigantyczny wzrost. Zrobiło się o nim głośno, nawet serwisy newsowe zainteresowały się jego fenomenem. Nadzieje początkujących inwestorów zostały ostudzone w poprzednich osiemnastu miesiącach, kiedy BTC notował nowe minima.

Jak kupić Bitcoin? Czy to tajemna wiedza, która jest znana jedynie wielorybom finansowym, które na inwestycjach i spółkach giełdowych zjadły zęby? A może wiedza jest zarezerwowana dla miłośników technologicznych nowinek? Ci jednak mogli zainteresować się tematem już dziesięć lat temu, kiedy jeden Bitcoin kosztował niecałego dolara. 

Ty również możesz wejść w jego posiadanie, co prawda musisz poświęcić nieco czasu, jednak twój czas może być tego warty. Jak zatem kupić wirtualną walutę? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Nie za późno na zakupy?

Na horyzoncie pojawiają się pierwsze oznaki nadchodzącego kryzysu gospodarczego, przypomnijmy, że ostatni miał miejsce w 2008 roku. Eksperci ostrzegają, że może to być największa bessa w historii. Ludzie w czasach, gdzie lokaty bankowe mogą im przynieść zysk rzędu maksymalnie 2% rocznie, szukają alternatyw do ulokowania swoich oszczędności. Na fali popularności w cyfrową walutę Bitcoin postanowiło zainwestować wielu ludzi.

Spadki, które trwały cały rok 2018 i ich kumulacja w grudniu były idealną okazją do kupna, niewiele osób wtedy decydowało się na ten krok. Internet i telewizja zwiastowały rychły koniec tej kryptowaluty, która ostatecznie przetrwała i wydaje się, że cena odbiła się od dna i jesteśmy świadkami nastania tzw.  rynku byka. Kolejna fala inwestorów zastanawia się, jak można zdobyć tę cyfrową walutę - spieszymy z odpowiedzią.

Najprostszą drogą dokupienia Bitcoina są zakupy na giełdzie, w sieci dostępnych jest ich bardzo dużo, a najpopularniejsze to: Binance, Bitfinex oraz Bittrex. W Polsce też mamy swojego giganta w tej branży, mowa tu oczywiście o giełdzie BitBay, która została założona przez Sylwestra Suszka, a z czasem stała się jedną z największych giełd na arenie europejskiej.

- Zawsze z podziwem patrzyłem na Allegro. Udostępniają jedynie bezpieczne miejsce do transakcji kupna i sprzedaży w Internecie, a mają piękną prowizję od przepływających przez ich stronę towarów i miliardowych obrotów. Tak wpadłem na pomysł stworzenia giełdy, w której inwestorzy mogliby zarabiać na kupnie i sprzedaży Bitcoinów i innych kryptowalut - mówił założyciel giełdy w jednym z wywiadów. 

Jak kupić Bitcoin za złotówki? W Żabce i za SMS - to możliwe?

Aby kupić Bitcoiny należy założyć konto na jednej z giełd, aby to zrobić, należy pozytywnie przejść proces autoryzacji - to konieczność. Autoryzacja profilu polega na wysłaniu zdjęcia dowodu osobistego (lub dokumentu podobnego) oraz skan pisma potwierdzającego adres, może to być nawet rachunek za telefon, czy list polecony, na którym znajduje się twoje imię i nazwisko oraz adres. Taka autoryzacja trwa około 24 godzin.

Polska giełda oferuje wpłacanie złotówek na swoje konto poprzez przelew bankowy, urząd pocztowy lub nadanie gotówki w jednym ze sklepów Żabki. Jeśli pieniądze znajdą się już na giełdzie, dopiero wtedy możesz zabrać się za zakupy. Wystarczy ustawić zlecenie kupna po interesującym nas kursie. Jeśli cena dojdzie do tego poziomu, na platformie pojawią się BTC, a nie złotówki. 

Ważna wskazówka: nie trzymajcie swoich Bitcoinów na giełdzie - nigdy. Zawsze przesyłajcie cyfrową walutę na zewnętrzne portfele.

Istnieje również opcja, w której kupujemy Bitcoiny za SMS, taką funkcję wprowadziła jedna z giełd, Coinbe, jest to niezbyt opłacalne, ponieważ prowizję i opłaty transakcyjne sprawiają, że w BTC otrzymujemy jedynie 30% wartości zapłaconej za SMS kwoty.

PAMIĘTAJ: NIGDY NIE INWESTUJ WIĘCEJ, NIŻ MOŻESZ STRACIĆ.

  1. Państwa, które zaliczają się do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata
  2. Koniec kryzysu na rynku kryptowalut? Ile trzeba zapłacić za jednego Bitcoina?
  3. Ile kosztuje Netflix w Polsce? Wypróbuj za darmo!
  4. Ile kosztuje nerka? Czarny rynek organów jest prawdziwym przekleństwem!
Następny artykuł