Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Komunikacja w związku to podstawa

Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Komunikacja w związku to podstawa Źródło: pixabay.com/StarFlames

Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Nie zależnie od tego, czy dopiero się spotykacie, czy jesteście w związku od jakiegoś czasu lub kilka lat po ślubie, warto wiedzieć jakimi uczuciami obdarza nas partner i czy nadal jesteśmy w kręgu jego zainteresowań. Nie od dziś wiadomo, że sposób okazywania uczuć przez mężczyzn jest zupełnie różny od tego wyrażanego przez kobiety.

Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Kilka oznak zdradza, że druga połówka wciąż jest nami zainteresowana i nawet małymi gestami pokazuję, że ich uczucie i wyznania wciąż są aktualne.

Kilka lat temu na łamach brytyjskiego magazynu Glamour ukazał się artykuł pod tytułem "Jak poznać, że mu naprawdę zależy", który odbił się szerokim echem wśród czytelniczek, ale nie tylko. Tekst stał się swoistą ikoną i wyznacznikiem sprawdzania zainteresowania faceta. 

Co zawarte było w tym dekalogu?

 1. Traktuje Cię jak damę
 2. Rozpieszcza Cię
 3. Chwali się Tobą
 4. Twoja przyjemność jest najważniejsza
 5. Wierzy w Twoje marzenia
 6. Akceptuje Cię taką, jaka jesteś
 7. Odzew – w 5 sekund
 8. Lubi Twoją kuchnię
 9. Wyręcza Cię
 10. Jesteś ważniejsza, a nawet najważniejsza

Część z wymienionych wyżej "przykazań" można zastosować również w stosunku do pań. To jak się zachowują, może świadczyć o ich zaangażowaniu w związek i uczuciu, którym obdarzają swoim partnerów.

Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Po czym możesz poznać, że jej na tobie zależy?

Codziennie przygotowuje obiad, sprząta porozrzucane po całym domu skarpety, opiekuje się dziećmi i stara się nie narzekać na to, że jest zmęczona - wielu panów przyjmuje to za pewnik, jednak wszystkie wymienione rzeczy można przytoczyć jako przykłady wielkiego uczucia i zaangażowania.

Przecież nie tylko słowa wyrażają to, co czujemy. Małe gesty, drobne czułości dają pewność, że kobiecie zależy na mężczyźnie. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to skrupulatnie obserwujcie zachowanie partnerki, bo to ono zdradza więcej niż tysiąc słów.

Szacunek, uwaga i czułość to kilka z istotnych kwestii, które powinny być podstawą każdego związku. Jeśli dziewczyna chętnie się z tobą spotyka, umawia na wspólne wyjście na spacer czy do kina, to znaczy, że nie jesteś jej obojętny. A chętnie okazując chociażby najmniejsze czułości pokazuje, że jej zależy - łapanie za rękę, czułe pocałunki, przytulanie to nie są oznaki znudzenia, wręcz przeciwnie.

 - Czułość to kluczowa potrzeba miłości. Czułość może zawierać się we wszystkim: spojrzeniu, dotyku, słowie, geście… Bez czułości trudno wyobrazić sobie miłość. Niestety, czułość to emocja, o którą przestaliśmy dbać. Jak dać czułość drugiej osobie, kiedy my sami nie potrafimy jej sobie dać…  Jesteśmy związkach i „demonstrujemy” je czasami, wystarczy tylko chwila uwagi, by dostrzec, że nie ma w nich tego, co najważniejsze – właśnie czułości - komentuje psychoterapeutka Ewa Guzowska.

Jak sprawdzić czy kobiecie zależy na mężczyźnie? Sprawdzone triki

Jak mężczyzna sprawdza, czy kobiecie na nim zależy, odpowiedź tkwi w komunikacji niewerbalnej, to ona potrafi wyrazić to, co nie są w stanie przekazać słowami ludzie w związkach. Tak, jak kobiety chcą wiedzieć, czy facet jest nimi zainteresowany, tak i mężczyźni sprawdzają, czy dziewczynie na nich zależy.

Oto lista rzeczy i sytuacji, które panowie wykorzystują do potwierdzenia uczuć partnerki:

 • pretekst, aby poznać jej znajomych i rodzinę - kobieta, która myśli o poważnym związku nie ma problemów z przedstawieniem partnera rodzicom i najbliższemu otoczeniu,
 • dopytuj o szczegóły jej życia - jeśli chętnie o nich opowiada to dobry znak, później przyjdzie czas na zwierzenia i szczere wyznania,
 • czy ona zapyta o twoje życie? - dziewczyny lubią opowiadać o sobie, ale powinny być też zainteresowane życiem i uczuciami partnera,
 • nie zawsze pierwszy inicjuj kontakt, czekaj, aż sama zaprosi cię na randkę lub zadzwoni czy napisze wiadomość.

Nie każdy facet wie, jak odczytać intencje dziewczyny, z którą się umawia, może to właśnie dlatego później tak wielu panów kończy ze złamanym sercem.

 1. Ile pieniędzy włożyć do koperty na ślubie? To zależy czy idziemy na wesele
 2. Kiedy urodziła się Frida Kahlo? Biografia słynnej artystki
 3. Ile dać na wesele chrześniaka? To nie to samo, co ślub kolegi lub rodzeństwa
 4. Wesele - w jakim stylu? Symbole, motywy, miejsca
 5. Mity i prawdy na temat octu jabłkowego. Czy pozytywnie wpływa na nasz organizm?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu