Prawie każdy mrozi jedzenie. Niestety, większość popełnia bardzo niebezpieczny błąd, trzeba wiedzieć

Prawie każdy mrozi jedzenie. Niestety, większość popełnia bardzo niebezpieczny błąd, trzeba wiedzieć Źródło: pxfuel.com Creative Commons Zero - CC0

Jak długo można mrozić jedzenie? Mało kto zna odpowiedź na to pytanie. Wiele osób uważa, że minusowe temperatury doskonale konserwują pożywienie, więc pakunki można trzymać w zamrażarce nawet rok i dłużej. Niestety, większość popełnia niebezpieczny błąd.

Jak długo można mrozić jedzenie - pytanie dla wielu jest banalne i zazwyczaj odpowiedź brzmi: jak najdłużej. Mróz dobrze konserwuje, jednak na produkty spożywcze działa do pewnego czasu. Potem jedzenie po rozmrożeniu może przysporzyć nam jedynie problemów żołądkowych.

O co zadbać, zanim chcemy zamrozić jedzenie? To zajmuje tylko kilka sekund

Wiele osób jest przekonanych, że jeśli już coś wyląduje w zamrażarce, to zyskuje maksymalny termin przydatności do spożycia. To ogromny błąd - dla różnych grup produktów spożywczych te daty wyglądają całkowicie inaczej. Przedstawiamy je w dalszej części tekstu, jednak kluczowe i bardzo pomocne jest wyrobienie sobie pewnego nawyku.

Zanim wsadzimy jedzenie do zamrażarki, należy je podpisać i nie wolno zapomnieć o dokładnej dacie. Później ułatwi nam to przegląd szuflad i dzięki temu szybko pozbędziemy się pożywienia, które nie nada się już do niczego, a które należy jak najszybciej wykorzystać, by się nie zmarnowało. Wiele osób zapomina o tej prostej zasadzie.

Jak długo można mrozić jedzenie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli chodzi o nabiał, najdłużej w zamrażarce może wytrzymać margaryna, bo aż rok. Z mięs najdłużej wytrzymają steki (rok), a także filety z kurczaka i indyka (9 miesięcy). Kotlety wieprzowe należy zjeść maksymalnie do pół roku, a do 3 miesięcy trzeba wykorzystać zamrożone podroby, gotowaną szynkę, kiełbasę i panierowanego kurczaka. Podobnie jest z rybami - do 4 miesięcy trzeba zjeść krewetki, ryby wędzone i skorupiaki. Chude ryby są przydatne do spożycia w ciągu pół roku, najdłużej można przechowywać homara (rok).

Dzisiaj grzeje: 1. MZ wydało ważny komunikat, ogromne zagrożenie dla zdrowia. Dotyczy aż 31% Polaków i 21% Polek
2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, nie żyje Marcin Szarejko. Zginął w wypadku

Z kolei owoce cytrusowe oraz orzechy można przechowywać przez 3 miesiące, pozostałe owoce przez 9-12 miesięcy, warzywa podobnie: 8-12 miesięcy, a zioła nawet przez rok. Osoby, które z chęcią mrożą pieczywo, muszą pamiętać, że chleb, ciasteczka, sernik i naleśniki będą przydatne do spożycia maksymalnie 3 miesiące. Ciasto z owocami może być zamrożone przez 8 miesięcy, a muffinki od pół roku do roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. "Pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od epidemii"
  2. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  3. Biskupi podjęli ważną decyzję, nie wszystkim się spodoba. Ludzie czekali na inne wiadomości
  4. Polacy wybrali najlepszą pierwszą damę. Agata Duda nie będzie zadowolona, liczby mówią same za siebie
  5. Zauważali niezwykłe zdolności dziecka, nie mogli ich zignorować. Ponadprzeciętny 4-latek zawstydził niejednego dorosłego
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News