Wstydliwe lub mało chwytliwe nazwiska wielu aktorów skłoniły ich do jego zmiany – częściowej lub całkowitej. Często też powodem  była zbyt trudna wymowa w języku angielskim, by móc łatwiej funkcjonować w amerykańskim show biznesie – artyści zmieniali swoje nazwiska na amerykańskie. Jak naprawdę nazywają się niektóre polskie gwiazdy?

Borys Szyc – urodził się jako Borys Michalak. Popularność przede wszystkim zdobył rolą Albert w filmie „Symetria” oraz szefa kuchni w „Przepis na życie”. Głównym powodem zmiany nazwiska był żal aktora do swojego ojca Michalaka, który zostawił jego matkę. Niedawno jednak pogodzili się.

Foto: facebook//Borys Szyc//Gerhard Kassner /Berlinale

Violetta Arlak – to  polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, także estradowa

Serialowej żonie wójta z „Rancza” chyba niezbyt dobrze kojarzyło się jej prawdziwe nazwisko i nieco je zmodyfikowała. Wcześniej brzmiało ono Zmarlak.

Foto: WikimediaCommons//JaFryta

Wioletta Villas – niegdyś jedna z piękniejszych polskich artystek. Urodzona w Belgii, ochrzczona została jako Violetta Élisa, lecz ojciec zarejestrował ją jako Czesławę. Piosenkarka – wtedy Czesława Cieślak (po mężu Gospodarek) usłyszała od kogoś, iż takim nazwiskiem nie zrobi kariery, została więc Wiolettą Villas. Ten chwytliwy pseudonim bardzo pomógł jej w karierze.

Foto: Vikipeedia

Kate Rozz – tą panią kojarzy się głównie jako byłą partnerkę życiową Piotra Adamczaka, kobieta jest również aktorką i modelką. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Katarzyna Gwizdała.

Foto: Instagram

Olivier Janiak – wcześniej nazywał się Piotr Janiak. Dziennikarz TVN prowadzi kulturalno-towarzyski magazyn „Co za tydzień?” – w ramach którego przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z największymi gwiazdami światowego kina i muzyki, w tym m.in. z Bradem Pittem, Nicole Kidman oraz Johnnym Deppem.

Foto: Wikipedia//Sławek

Paul Wesley – wcześniej Paweł Tomasz Wasilewski. Aktor polskiego pochodzenia, który sławę zdobył głównie rolą Stefana w „Pamiętnikach Wampirów”. Wesley jako syn polskich imigrantów większość życia spędził w amerykańskim New Brunswick, w stanie New Jersey. Jego imię i nazwisko zostało zmodyfikowane w „amerykańską wersję” aby ułatwić mu karierę w USA.

Foto: WikimediaCommons//Tomdog

Izabella Miko – wcześniej Izabela Mikołajczyk jako czternastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się tańca w American Ballet Association w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej dalsze kształcenie się w tym kierunku. Po pewnym czasie zaczęła spełniać się jako aktorka i fotomodelka. Artystka Obrała łatwiejsze do wymówienia dla amerykanów nazwisko Miko.

Foto: Fickr//Lloyd Klein

Źródło: se.pl

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

Czy to najseksowniejsze polskie bliźniaczki? Robią prawdziwą furorę w świecie fitnessu!

 

 

 

...

Zobacz również

Zobacz również