Był zdumiony, gdy znalazł jajko 3 razy większe od innych. Ale zamurowało go dopiero, gdy je rozbił

Był zdumiony, gdy znalazł jajko 3 razy większe od innych. Ale zamurowało go dopiero, gdy je rozbił Źródło: Screen/ bbc.co.uk

Jajko, które znalazł rolnik, było olbrzymie. Przynajmniej trzy razy większe niż normalne. Podekscytowany mężczyzna chciał poznać tajemnicę nietypowego okazu i dopiero, gdy je rozbił, okazało się, że to nie rozmiar był w tym przypadku najbardziej szokujący.

Jajko było gigantyczne - kilka razy większe niż zwykłe kurze jajo. Czegoś takiego ten rolnik jeszcze nie widział, choć hodował kury od dawna. Podekscytowany pragnął jak najdokładniej zbadać nietypowe znalezisko. Zważył je, sfotografował i wreszcie uznał, że czas przekonać się, ile żółtek zawiera. Czekała go ogromna niespodzianka.

Jajko gigantycznych rozmiarów kryje tajemnicę

Scott Shtokman z Australii był zachwycony, że to właśnie jego gospodarstwo zostało obdarowane przez naturę gigantycznym jajkiem. Czegoś takiego ten doświadczony rolnik jeszcze nie wiedział. Okazało się, że nietypowe jajko waży aż 176 gramów. To trzy razy więcej, niż średnia waga kurzego jaja. 

Na zdjęciach, gdzie Scott ustawił wielkie jajo obok normalnych, jeszcze lepiej widać tę szokującą różnicę. Pozostawała jeszcze jedna kwestia - jaka jest zawartość olbrzymiego znaleziska? Często zdarza się, że w zwykłych kurzych jajach znajdujemy dwa żółtka - jak wiele musi ich być w tak wielkim? Mężczyzna spodziewał się nawet czterech, a gdy rozbił swoje znalezisko, mocno się zdziwił. Okazało się, że w tym przypadku to nie rozmiar jaja był szokujący, a jego zawartość.

Niespotykany cud natury

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jajko zostało rozbite, a w środku znajdowało się kolejne jajko - już zwyczajnych rozmiarów. Scott zrobił zdjęcie niespotykanego zjawiska i opublikował je w Internecie. Na pewno z miejsca stał się jednym z najpopularniejszych australijskich rolników, ale rozgłos miał też ciemne strony.

Wobec Shtokmana pojawiły się oskarżenia, że karmi swoje kury chemikaliami bądź sterydami. Niektórzy nie mogli uwierzyć, że takie zjawisko jak jajko w jajku powstało naturalnie. Rolnik kategorycznie zaprzeczał takim insynuacjom. Podkreśla, że używa tylko naturalnej paszy. Nigdy nie próbował stosować na swoich kurach sztucznych, eksperymentalnych karm.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Już od jutra wzrosną emerytury. Wiadomo, kto i ile na tym zyska, niektórzy będą wściekli

Niewykluczone, że to właśnie troska Scotta o swoje kury zaowocowało tak niespotykanym cudem natury. Szkoda tylko, że sam rolnik nie wie, której z kur zawdzięcza rekordowe jajo. Na farmie jest ich tak wiele - kilka tysięcy - że nie miał możliwości tego zweryfikować.

Źródło: Screen/ bbc.co.uk

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Rówieśnicy zobaczyli, jak wygląda jego mama i zgotowali mu piekło. Weszła do jego pokoju i dokonała odkrycia, przez które już zawsze będzie cierpieć
  4. Fryzjer mył mu włosy szamponem, a potem klientowi zrobiło się ciemno przed oczami. 3 dni walczył o życie
  5. Zdjęcia z wesela, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Żenująca kompromitacja

Źródło: Webniusy

Następny artykuł