Na polu znalazła olbrzymie, czarne jajko. Gdy zobaczyła, co się z niego wykluło, zaniemówiła

Na polu znalazła olbrzymie, czarne jajko. Gdy zobaczyła, co się z niego wykluło, zaniemówiła Źródło: alasam/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Czarne jajko niebędące dziełem artysty udającego się ze święconką do kościoła to dość nietypowy widok. Napotykając podobny egzemplarz, chyba każdy byłby zdziwiony i zaciekawiony jednocześnie. Znalezione na polu olbrzymie jajko mogło trafić do wielu domów, ale chyba nikt nie spodziewałby się tego, co ukazało się po przebiciu skorupki.

Jajko jest czymś, z czym styczność mamy niemal codziennie. Pomijając fakt, że stanowi podstawę wielu diet, to jest również naturalnym sposobem rozmnażania się wielu gatunków. Jeśli natrafisz na sporych rozmiarów okaz z czarną skorupką, możesz się mocno zdziwić na widok tego, co skrywa się w środku. 

Takie jajko to dość częsty widok w Australii 

Jajko przeważnie jest olbrzymie, a skorupka nie od razu jest czarna, więc na początku nie wzbudza szczególnego zainteresowania. Wszystko zmienia się z czasem, kiedy kolor coraz bardziej upodabnia się do odcienia prezentowanego przez węgiel- wówczas możemy być pewni, że znajdujący się wewnątrz pisklak jest gotowy na to, by przywitać się ze światem. Zwierzak grzejący się pod kruchą warstwą wapiennej skorupki, jest drugim największym ptakiem tubylczym na świecie - większy od niego jest jedynie struś. Naturalnie występuje głównie w Australii, a dzięki działalności człowieka mógł rozszerzyć swoje terytorium do terenów wcześniej będących dla niego zbyt suchych. Powód, który sprawia, że jajko to może pozostać bez opieki jest zaskakujący.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ludzie często przeganiają tego ptaka

Jak się okazuje, jajko z czarną skorupką charakterystyczne jest dla emu. To właśnie ten wielki ptak to częste utrapienie wielu australijskich farmerów. Żywiący się owocami, nasionami i owadami emu niszczy uprawy, dlatego rolnicy przeganiają te ptaki i odgradzają swoje farmy w obawie o zniszczenie plonów. 

Emu prezentują niecodzienny "model rodziny", gdyż to właśnie ojciec odpowiedzialny jest za wychowanie maluchów. W momencie, gdy jajko z zielono-niebieskiego zamienia się w czarne i pojawiają się pisklaki, samiec Emu staje się agresywny i przegania matkę z gniazda. Przez jakiś czas opiekuje się dziećmi, lecz już po około 5-7 miesiącach je opuszcza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat

2. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

3. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
 

Przygarniając takie jajko do domu, można się mocno zdziwić

W przypadku, gdy czarne jajko trafi do domu i będzie mieć odpowiednie warunki, może dojść do wyklucia pisklaka. Zaskoczenie na widok małego, ale nadal sporych rozmiarów ptaka na pewno będzie ogromne. Drugi największy przedstawiciel ptactwa tubylczego na świecie może szokować swoim wyglądem i rozmiarami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek niemiecki myślał, że jego przyjaciel nie żyje. Nagrano poruszające chwile
  2. Urodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczyk
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?
  6. Przestraszona suczka dzielnie stała przy ruchliwej drodze. Nie chciała odejść, miała bardzo ważny powód

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News