Sensacyjne informacje o jedzeniu jajek. Powodują 46% zgonów w Polsce?

Sensacyjne informacje o jedzeniu jajek. Powodują 46% zgonów w Polsce? Źródło: Fot. Pixabay.com/Steve Buissinne

Jajka jednak nie są tak zdrowe, jak dotychczas sądzono. Okazuje się, że wystarczy spożywać codziennie 1,5 jajka, a po pewnym czasie wpłynie to negatywnie na nasze zdrowie. W konsekwencji możemy nawet przedwcześnie umrzeć.

Jajka zawierają cholesterol - o tym wiedzą wszyscy. Naukowcy twierdzili jednak, że ten zawarty w jajkach nie jest dla zdrowia niebezpieczny - wbrew powszechnym mitom. Nowe wyniki badań jednak temu zaprzeczają. Na sprawę rzucono nowe światło.

Jajka są niebezpieczne dla zdrowia. Mogą nawet zabić

Spożywanie jajek jest niebezpieczne dla zdrowia - do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Chicago. Wszystko z powodu zawartego w nich cholesterolu, który sprzyja zawałom serca, które powstają często w wyniku miażdżycy tętnic.

Dotychczas sądzono, że wystarczy ograniczyć spożywanie jajek, jednak nic bardziej mylnego. Konieczne jest całkowite zrezygnowanie z tego produktu. Przeprowadzono bowiem nowe badania.

Biorący udział w eksperymencie mieli codziennie spożywać 1,5 jajka dziennie. Znacząco wpłynęło to na pogorszenie stanu ich układu krwionośnego. Po głębokiej analizie każdego z przypadków wysnuto wniosek, że w przyszłości te osoby miałyby większą szansę umrzeć z powodu chorób serca w porównaniu do osób, które jajek nie spożywają wcale lub robią to tylko okazjonalnie.

Wniosek ten wstrząsnął badaczami, którzy mają teraz poważny problem. W końcu wyniki te pokazały zupełnie coś innego, niż poprzednie badania, w których dowiedziono, że spożywanie cholesterolu z jajek nie ma wpływu na powiększanie się cholesterolu w organizmie. Ten bowiem tworzy się z tłuszczu, a także węglowodanów, które spożywamy w nadmiarze. Szczególnie, jeśli tłuszcze są nasycone, a węglowodany proste. Czy w tej sytuacji warto więc całkowicie zrezygnować z jajek? Nie. Warto jednak nie przesadzać z ich ilością, a także nie spożywać ich zbyt często. W skrócie: warto zachować umiar.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News