Badacze znaleźli dziwne jaja. Kiedy je otworzyli, aż zaniemówili na widok zawartości

Badacze znaleźli dziwne jaja. Kiedy je otworzyli, aż zaniemówili na widok zawartości Źródło: wp.pl

Te jajka okazały się niecodziennym odkryciem. Kiedy badacze je otworzyli, nie mogli w to uwierzyć. Szokujące znalezisko.

Znajdowane jajka rzadko zaskakują badaczy. Najczęściej należą do kur lub ptaków, a w rzadszych przypadkach do gadów. Jednak raz na jakiś czas badacze przypadkowo dokonują niebywałego odkrycia. Pod ziemią nadal znajdują się przedmioty, które przetrwały nawet dziesiątki milionów lat.

Przed rozpoczęciem budowy, badacze  zawsze sprawdzają teren, czy nie znajdują się na nim wartościowe przedmioty. Mogą należeć do nich jajka zwierząt, narzędzia czy pozostałości po wojnie takie, jak bomby które nie wybuchły. Bardzo często jednak nie znajdują niczego wartego uwagi. Ta grupa naukowców miała szczęście i znalazła coś wyjątkowego.

Tajemnicze jajka znalezione przez badaczy

Badacze w Chinach odkryli bardzo nietypowe jajka, które znacząco różniły się od reszty. Nie mogąc dopasować ich do żadnego ze znanych gatunków, zdecydowano się je zbadać. Wątpliwości okazały się słuszne, a naukowcy z Uniwersytetu w Bonn doszli do niezwykłych wniosków. Według badań tajemnicze znalezisko mogło mieć nawet kilkadziesiąt milionów lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że trzy jajka znalezione przez badaczy, należą do dawno wymarłych już zwierząt. Po zbadaniu zachowanych skamielin naukowcy stwierdzili, że są to jaja owiraptorów, czyli dinozaurów, które wyginęły bardzo dawno temu. Owiraptory były dwunożnymi dinozaurami, osiągającymi wzrost dorosłego człowieka. Należały do grupy nieptasich dinozaurów, odżywiających się głównie roślinami i mięczakami. Analiza zarodków wykazała, że bliżej im do ptaków, niż krokodyli.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy

2. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce
 

Żaden z badaczy nie spodziewał się, że odkryte jajka będą należały do prehistorycznych stworzeń. Tym bardziej czyni to odkrycie w Chinach jeszcze bardziej niezwykłym. Skamieliny pozostały pod obserwacją naukowców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Premier ogłosił alarm antyterrorystyczny na terenie całej Polski. Wszyscy powinni zachować czujność
  3. W głowie się nie mieści. 13-letnia Daria jest w ciąży, jednak wiek ojca jej dziecka poraża bardziej
  4. Wypłynął skandal zza kulis Klanu. Traktowanie aktorów przechodzi ludzkie pojęcie, jest oświadczenie
  5. Córka Tyszkiewicz przerwała milczenie. Życie pani Beaty wygląda teraz koszmarnie, smutne informacje

źródło: Witrualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News