GIS pilnie wycofuje ze sprzedaży popularny słodki smakołyk. Producent nie umieścił na opakowaniu informacji o szkodliwym składniku

GIS pilnie wycofuje ze sprzedaży popularny słodki smakołyk. Producent nie umieścił na opakowaniu informacji o szkodliwym składniku Źródło: pixabay/jarmoluk

W składzie popularnego smakołyku znalazły się jajka, na które sporo osób ma alergię. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że producent nie umieścił o tym informacji na opakowaniu. GIS postanowił wycofać produkt zanim komukolwiek zaszkodzi.

Uczulenie na jajka sprawia, że alergicy muszą szczególnie uważać na to, co jedzą. Wiele popularnych produktów, w szczególności słodyczy zawiera je w swoim składzie. Jeśli jednak któryś z producentów nie poinformuje o tym na pudełku, skutki zdrowotne mogą być fatalne.

Wycofano popularny smakołyk, bo nie poinformowano, że zawiera jajka

Okazuje się, że wycofano ze sprzedaży popularne rurki waflowe marki LITALY. Wycofane zostały smaki kakaowe, orzechowy i waniliowe, paczki ważące 400 gram. Ponadto jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, do wycofania produktu doszło dobrowolnie.

GIS w oficjalnym komunikacie wymienił, które dokładnie partie zostały wycofane ze sprzedaży. Decyzja o wycofaniu dotyczy produktów oznaczonych numerami od 9163 do 9274 z terminami przydatności datowanymi na okres od 16 stycznia 2020 do 3 kwietnia 2020. Powodem ma być brak informacji w składzie produktu, że zawiera on jajka, które mogą uczulać alergików.

Co zrobić, jeśli mamy jedną z wycofanych partii w domu?

Dystrybucją rurek waflowych LITALY zajmuje się spółka TJX Poland sp. z o.o. znana z sieci sklepów TK Maxx. Oprócz GIS komunikat o tym problemie wydała sama firma, przestrzegając alergików, którzy kupili produkt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeżeli kupiłeś/kupiłaś jeden z powyższych produktów i cierpisz (lub członkowie Twojej rodziny cierpią) na alergię na jaja, nie spożywaj produktu i zwróć go do dowolnie wybranego sklepu TK Maxx - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu
2. Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami

Zatem jeśli posiadamy w domu produkty z wycofanych serii, ale jednocześnie nie cierpimy na alergie na jajka, to możemy bez stresu cieszyć się ich smakiem. W innym wypadku mamy możliwość zwrotu u dystrybutora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ugotowała ziemniaki inaczej niż zwykle z dodatkami, które każdy ma pod ręką. Mąż zaczął ją nosić na rękach
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Emerytura wyższa nawet o KILKASET ZŁOTYCH miesięcznie. ZUS zdradza, co należy

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News