Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala

Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala Źródło: pixabay/lauryann/

Gotując jajka pamiętaj, by nigdy nie wylewać wody, której do tego użyłeś. Niewielu zdawało sobie sprawę z tego, że ma ona świetne zastosowanie, o którym większość nie ma nawet pojęcia.

Jajka regularnie lądują na słotach tysięcy Polaków, najczęściej jako śniadaniowy przysmak. W zdecydowanej większości przypadków, są one gotowane na miękko lub na twardo i jak nie trudno się domyślić, po procesie przyrządzania, każdy wylewa wodę do zlewu. Tymczasem można wykorzystać ją w niesamowity sposób, a późniejszy efekt powali was na kolana. Koniecznie musicie to wypróbować i możecie być pewni, że nie pożałujecie. 

Ugotowałeś jajka? Nie wylewaj zużytej wody. Możesz wykorzystać ją w niezwykły sposób 

Chyba mało kto zna listę minerałów zawartych w skorupce jajka, dlatego na wstępnie warto zaznaczyć, że składa się ona w 90% z węglanu wapnia, a do tego zawiera 27 innych pierwiastków, m. in. fosfor, fluor, miedź, krzem i cynk. Oznacza to, że w czasie gotowania, wszystkie te pierwiastki pozostają wodzie. Wylewając ją, tracimy coś bardzo wartościowego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wszystkie wymienione wyżej wartości są szczególnie korzystne dla roślin, które hodujemy w domach. Zdecydowana większość kobiet uwielbia, gdy w ich "czterech ścianach" zieleni się od pięknych i pachnących kwiatów, jednak nie każda z nich wie, jak pielęgnować dany gatunek. Niemal każdy kwiat wymaga nieco innej pielęgnacji, co często trudno jest zapamiętać. 

Tymczasem pozostała po ugotowanych jajkach woda, to idealny lek do każdego rodzaju roślin. Świetnie przyspiesza wzrost, wzmacnia je i odżywia. Co więcej, jeśli zauważyłeś, że końcówki liści są suche i mają brązowe plamy, tym bardziej powinieneś wypróbować tę metodę, by odżywić swoje rośliny i dostarczyć im wartościowych substancji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Wystarczy tylko, że po ugotowaniu jajek przelejesz wodę do innego naczynia np. słoiczka i poczekasz aż całkowicie wystygnie. Następnie pielęgnuj kwiaty tak, jak każdego dnia - wlewając wodę do doniczki lub spryskując je od góry. Dzięki temu będą mocniejsze, zdrowsze i bardziej odporne, a co za tym idzie, zdecydowanie dłużej będą cieszyć twoje oko przepięknym wyglądem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
  2. Beata Tyszkiewicz zabrała głos ws. "Tańca z gwiazdami". Zdradziła tajemnicę dzisiejszego finału
  3. Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: webniusy 

Następny artykuł