Jajka z salmonellą
unsplash.com Hello I'm Nik
Irmina Jach - 22 Września 2020

Uwielbiane przez Polaków jajka pilnie wycofane ze sprzedaży. Są niebezpieczne dla zdrowia, nie wolno ich jeść

Jajka uwielbiane przez wielu Polaków nie będą dostępne na sklepowych półkach. Trwa akcja wycofywania produktów ze sprzedaży. Niestety, spożywanie ich może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Jeżeli posiadasz je w swoim domu, koniecznie wyrzuć je lub zwróć do sklepu, w którym dokonałeś zakupu.

Jajka pochodzące z fermy kur niosek w Tychowie Nowym w gminie Mirzec w województwie świętokrzyskim są skażone niebezpieczną bakterią, o czym poinformowali Główny Inspektorat Sanitarny i lokalne władze. Kilka partii produktu zostanie niezwłocznie wycofanych ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz je w swojej lodówce. To niejedyna informacja tego typu, którą przekazywaliśmy w ostatnich dniach.

Stanisława CelińskaSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziłaCzytaj dalej

Jajka uwielbiane przez Polaków są niebezpieczne dla zdrowia

Jajka z fermy w gminie Mirzec są zakażone salmonellą. Sanepid ostrzega przed spożyciem siedmiu partii oznaczonych numerem 3 PL 261 11313. Produkty miały 30-dniowy termin przydatności do spożycia - mijał 6 października bieżącego roku. O sprawie zaalarmował służby sanitarno-epidemiologiczne Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach. Informacja została opublikowana w mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach wydał decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z rynku jaj wyprodukowanych na fermie od dnia pobrania próbek urzędowych kału. Zakazał również wprowadzania do obrotu jaj pochodzących z fermy, w której stwierdzono Salmonella Enteritidis. Poinformował także właściwe terytorialnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne i przekazał listę odbiorców - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Stado, u którego w badaniach kału wykryto obecność bakterii Salmonella Entritidis, zostało już dostarczone do ubojni drobiu. Mięso zostanie przetworzone w sposób, który zagwarantuje konsumentom bezpieczne spożycie. Służby przekonują, że wszystkie szczepy niebezpiecznego patogenu zostaną wyeliminowane. Niestety, jajka, które zniosły, najlepiej wyrzucić lub oddać do sklepu.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu roi się od służb, trwa niebezpieczna walka z czasem. Tragiczne wydarzenia na zachodzie Polski

2. W sieci pojawiły się porażające zdjęcia z polskiego szpitala. Media ujawniły całą prawdę

3. Wielkie gratulacje dla małżonki Roberta Janowskiego. Ukochany gwiazdor podzielił się radosną nowiną

- Te jaja powinny być wycofane z obrotu, gdyż ich spożycie może być groźne dla zdrowia. Stosowne komunikaty zostały rozesłane do sklepów oraz Sanepidu w Skarżysku-Kamiennej, na teren którego również mogły one trafić. Zakupione jaja można zwracać - przekazała Ewa Dróżdż, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?
  2. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  3. Ronaldinho może trafić do Ekstraklasy. Szalony plan brazylijskiego menadżera
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Onet/Starachowicki.eu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News