Przenigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu jajek. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo jest cenna

Przenigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu jajek. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo jest cenna Źródło: Wikimedia Commons/ProjectManhattan

Gdy ugotujemy jajka, zwykle wodę po nich wylewamy do zlewu. Okazuje się, że ma ona pewne właściwości, które możemy wykorzystać w bardzo interesujący sposób.

Jajka bywają składnikami licznych diet, ponieważ zawierają wiele cennych składników odżywczych. Okazuje się, że część z nich trafia nawet do wody, w której je gotujemy. Dlatego możemy ją wykorzystać w nietypowy sposób, zamiast od razu wylewać do zlewu. 

Gdy ugotujemy jajka, możemy w ciekawy sposób wykorzystać wodę

Kluczowa w tym wypadku jest skorupka jajka, która w 90% złożona jest z fosforanu wapnia. Ponadto zawiera fosfor, fluor, miedź, krzem, cynk oraz 22 inne pierwiastki. Woda, w której gotujemy jajka, nasyca się fosforami wapnia i innymi składnikami skorupki.

Okazuje się, że taka woda może mieć zbawienne właściwości dla kwiatów i innych roślin. Według chemików, rośliny podlane wodą po gotowaniu jaj, rosną nawet do 10 razy szybciej. Nasiona przejmują właściwości wody nasyconej fosforami wapnia, dzięki czemu mogą z nich potem wyrosnąć rośliny wyjątkowo odporne na choroby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Jak wykorzystać w domu wodę po gotowaniu jajek?

Ponadto woda po gotowaniu jajek podtrzymuje kwasowość ziemi na neutralnym poziomie (pH 5,5-6,5). Dzięki temu roślinom łatwiej jest wchłaniać składniki odżywcze. Warto jednak pamiętać, że niektóre kwiaty mają trochę inne wymogi, jeśli chodzi o odczyn kwasowości ziemi. Do takich roślin zaliczamy na przykład hortensje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda wyśmiewana przez całe Stany Zjednoczone. Internet nigdy jej tego nie wybaczy
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Gdy zatem skończymy gotować jajka, przelejmy wodę do innego pojemnika, w którym będzie mogła ostygnąć. Gdy to się stanie, możemy śmiało podlewać nią rośliny. Zadziała dobroczynnie zwłaszcza na te, które cierpią z powodu niedoboru wapnia. Rozpoznajemy je po suchych liściach z brązowymi plamami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przyszli rodzice poszli na pierwsze USG. Lekarka spojrzała na monitor i przekazała im wieści, po których nie mogli przestać płakać
  2. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała piorunującą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców
  3. Magda Gessler oszalała? Sprzedaje świąteczne ciasta za kosmiczne ceny, najtańsze kosztuje 65 złotych za kilogram
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. "Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet mordowani czy podpaleni w miejscu pracy". Wszystko przez 500 plus

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News