Wielu nie zwraca na nie uwagi. Co oznaczają numery na jajkach? Pierwsza cyfra jest najważniejsza

Wielu nie zwraca na nie uwagi. Co oznaczają numery na jajkach? Pierwsza cyfra jest najważniejsza Źródło: fot. pexels.com/Monserrat Solis

Jajka stanowią doskonałe uzupełnienie naszej diety ze względu na swoją pożywność i zawarte w nich substancje, które są potrzebne naszemu organizmowi. Niestety przy wyborze odpowiednich dla nas jajek istotny jest jeden szczegół, na który wiele osób nie zwraca uwagi.

Jajka mogą być jedzone zarówno na śniadanie w postaci jajecznicy, jak również posłużyć za składnik naszego obiadu. Sprawdzą się również w sałatce, a także na kanapce. Dodajemy je do ciast i wielu innych dań. Nasza kuchnia obfituje w jajka i warto przyłożyć trochę uwagi oraz chęci, aby do naszego jedzenia wykorzystywać te najwyższej jakości.

Pomóc nam w tym mogą właśnie cyfry odbite na skorupkach, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy. To właśnie z nich dowiemy się, skąd pochodzą nasze jajka, a także jaka firma odpowiada za ich wyprodukowanie. I przede wszystkim jakimi metodami prowadzony jest sam chów.

Jakie jajka są najlepsze? Najważniejsza jest pierwsza cyfra kodu na skorupce

Przy ocenie jajek najważniejsza jest pierwsza cyfra kodu, który zobaczymy na skorupce. Wszystko dlatego, że to właśnie ona określa metodę chowu zastosowanego na hodowanych zwierzętach.

Kod zaczynający się od cyfry 3 oznacza jajka pochodzące z chowu klatkowego, co oznacza, że znoszą je kury, które całe swoje życie zamknięte są w klatkach i nie robią nic innego, jak jedzą i znoszą kolejne porcje jajek. Nie mogą nawet zbytnio ruszyć się w klatce, przez co często na ich ciałach widoczne są rany.

Trochę lepsze warunki mają kury, których jajka mają oznaczenie z numerem 2, ponieważ te pochodzą z chowu siatkowego, który nadal odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, ale same kury mają już dla siebie trochę miejsca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chcesz jeść jajka z wolnego wybiegu? Czytaj kod!

Kolejne na liście są kody, które rozpoczynają się cyfrą 1. To jajka od kur, które hodowane są na wolnym wybiegu. Kury z takich hodowli śpią w kurnikach, które mogą spokojnie opuszczać. Często są przez to nazywane szczęśliwymi kurami. Na samym końcu mamy jeszcze zerówki, które pochodzą z hodowli ekologicznych. Wymusza to na hodowcach korzystanie z ekologicznej paszy, a także kury mogą sobie spokojnie chodzić i skubać trawkę i robić co tylko sobie chcą.

Oczywiście metoda chowu ma ogromny wpływ na samą jakość jajek, a nawet na ich wygląd. Dlatego też chcąc zadbać o zdrowie, powinniśmy unikać kupowania trójek i celować najlepiej w zerówki labo jedynki. Niestety ich ceny drastycznie się od siebie różnią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  2. Zdębiejecie, jak zobaczycie PAŁAC, w którym mieszka Danuta Holecka! Takich luksusów nie ma nawet Marta Kaczyńska!
  3. Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? "Dewojtylizuje kościół"
  4. Wszyscy znali ją jako babkę Kiepską. Zdjęcie aktorki z młodości odbiera mowę
  5. Setki tysięcy emerytów nie dostaną 1100 złotych. Rząd chciał to przemilczeć
  6. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Książę jest gejem?!

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News