Kura zaczęła znosić niebieskie jajka. Wkrótce inna znosiła zielone, zdumiewająca prawda wyszła na jaw

Kura zaczęła znosić niebieskie jajka. Wkrótce inna znosiła zielone, zdumiewająca prawda wyszła na jaw Źródło: YouTube / Backyard Poultry Magazine

Ogromnym zaskoczeniem było, gdy w kurniku nagle zaczęły pojawiać się różnokolorowe jajka. Kury znosiły je w kolorze zielonym i niebieskim. Kiedy właściciele dowiedzieli się, co się stało, przecierali oczy ze zdumienia. Jeszcze nigdy wcześniej nie widzieli takich jajek.

Jajka były niebieskie i zielone. Para, która od niedawna zaczęła hodować kury, trafiła na niebywale rzadkie zjawisko. Nagle okazało się, że w ich kurniku zaczęły pojawiać się różnokolorowe jajka. Szybko dowiedzieli się, czemu tak się dzieje. Jak się okazało, mieli prawdziwe szczęście podczas zakupu kur. 

Niebieskie i zielone jajka zaskakiwały w kurniku 

Już na pierwszy rzut oka mogli domyślać się, że z tymi kurami będą niespodzianki. Wyglądały zupełnie inaczej niż ich koleżanki w kurniku. Nie miały kręgowych ogonów, ale za to jedna z nich zachwycała nietypowymi dla kur wąsami. Jak się później okazało, trafili na gatunek nazywany potocznie "wąsatymi kurami". Kury, które znalazły się u nich w kurniku, były przedstawicielkami odmiany Araucana, z których jedna znosiła niebieskie, a druga zielone jajka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kolorowe jajka. Skąd się bierze ich barwa? 

Co ciekawe, jajka pochodzące od Araucany przez lata słynęły z tego, że nie zawierają cholesterolu. Po licznych badaniach okazało się, że początkowe informacje były nieprawdziwe. Już w 1977 roku naukowcy z Uniwersytetu w Kansas, dowiedli, że nie ma takich jajek, w których nie byłoby cholesterolu. Nawet w jajkach Araucany. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

A skąd się bierze ich niebieska bądź zielona barwa? Jak się okazuje, niebieski barwnik to produkt uboczny żółci, który powstaje przy tworzeniu się powłok. Jajka Araucany cieszą się ogromną popularnością w Polsce w okresie przed świętami wielkanocnymi, dzięki naturalnemu barwnikowi nie trzeba ich dekorować przed włożeniem do święconki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitki
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Wywar jest dobrze znany, ale herbata z liści laurowych również działa cuda. Jej spektakularne zalety zachwycą każdego

Źródło: Littlethingscom, Ekologia pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News