Przechowujesz jajka w drzwiach lodówki? Natychmiast je wyjmij, popełniasz karygodny błąd

Przechowujesz jajka w drzwiach lodówki? Natychmiast je wyjmij, popełniasz karygodny błąd Źródło: publicdomainpictures/Sheila Brown

Jajka są jednym z podstawowych części diety większości Polaków. Przechowujemy je zazwyczaj w drzwiach lodówki. Okazuje się jednak, że to duży błąd z naszej strony. Trzymanie tam jajek grozi naszemu zdrowiu.

Jajka to bogate źródło substancji odżywczych, są podstawą wielu potraw w polskich domach. W Polsce najczęściej spożywa się jajka kurze, ale również kacze, gęsie, przepiórcze czy indycze. Jajka towarzyszą człowiekowi praktycznie od początków istnienia. Obecnie przechowujemy je w lodówce, często w jej drzwiach. To kardynalny błąd.

Jak przechowywać jajka

Trzymanie jajek w lodówce to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu przedłużamy ich żywotność. Problem pojawia się, gdy trzymamy je w lodówce. Drzwi to najcieplejsze miejsce w całym tym urządzeniu. Jajka są tam narażone na duże wahania temperatur, przez co szybciej mogą się zepsuć. 

Z tego samego powodu nie powinno się tam trzymać mleka. Jest to jednak idealne miejsca dla dżemów czy soków. Jajka najlepiej trzymać na środkowych półkach lodówki, ponieważ jest tam najlepsza temperatura do ich przechowywania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najczęściej popełniane błędy

To koniec zasad, których powinniśmy przestrzegać. Jajka nie powinny znajdować się w pobliżu czosnku czy cebuli. Te warzywa w ogóle nie powinny znajdować się w chłodzie, ponieważ wydzielają mocne aromaty, którymi inne produkty mogą nasiąknąć. Mycie jajek przed włożenie ich do lodówki to też zły pomysł. Usuwamy z nich w ten sposób naturalną powłokę ochronną, odpowiedzialną za dostęp tlenu i ochronę przed zakażeniem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, kim naprawdę jest żona Krzysztofa Jackowskiego. Lepiej usiądźcie
2. Nastolatek powiedział, dlaczego zabił rodziców i małego braciszka. Nowe wiadomości ws. morderstwa na południu Polski

Jajka mogą być przechowywane w lodówce maksymalnie do miesiąca czasu. Po tym czasie nie nadają się do spożycia i zwiększa się mocno ryzyko salmonelli, która jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci. Należy pamiętać o wszystkich przedstawionych zasadach i można spać spokojnie, nie martwiąc się o swoje zdrowie

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  3. Krzysztof Ibisz w żałobie. Życiowa tragedia sprzed roku nie daje o sobie zapomnieć
  4. Lekarze odbierali poród trojaczków. Kiedy zobaczyli, jak wyglądał ostatni noworodek, pobladli z wrażenia
  5. Rodzice zorganizowali ślub swoim 5-letnim bliźniakom. Powód ich decyzji przechodzi ludzkie pojęcie

Źródło: szokuje

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News