Wrzuciła skorupki jajek do naczynia po winie. Rezultat jest powalający, teraz każdemu poleca robić tak samo

Wrzuciła skorupki jajek do naczynia po winie. Rezultat jest powalający, teraz każdemu poleca robić tak samo Źródło: Pxfuel

Jajka można bez trudu znaleźć w kuchniach większości polskich domów. Jednak niewiele osób pamięta o tym, jak bardzo przydatne okazują się ich skorupki. Warto je wykorzystać na przykład do czyszczenia delikatnych szkieł, a zwłaszcza kieliszków do wina.

Jajka dla wielu z nas pozostają produktem, którego nigdy nie może zabraknąć w kuchni. Przydają się bowiem nie tylko podczas przygotowania skomplikowanych dań oraz wypieków, ale także podczas przyrządzania szybkich sycących posiłków. Warto jednak pamiętać, że mają one więcej przydatnych zastosowań.

Jajka można wykorzystać na wiele praktycznych sposobów

Co ciekawe, przydatne w wielu sytuacjach okazują się także skorupki jajek. Jedna z internautek stwierdziła w krótkim wpisie, że czasami wykorzystanie podobnych odpadków wydaje się dość absurdalnym pomysłem, który ostatecznie przynosi jednak zaskakująco dobre efekty. Aby się o tym przekonać, warto wypróbować je w swojej kuchni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skorupki jajek mogą się okazać przydatne dla tych, którzy stosunkowo często korzystają z kieliszków do czerwonego wina. Zdarza się bowiem, że mocne zabrudzenie w intensywnym kolorze nie daje się zmyć zwykłymi środkami czyszczącymi. Włożenie podobnych szkieł do zmywarki jest oczywiście niewskazane. W jaki więc sposób mogą pomóc wspomniane skorupki?

Skorupki pomogą wyczyścić kieliszek

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. Polacy otrzymują masowo SMS-y z pilnym ostrzeżeniem RCB. Będzie bardzo niebezpiecznie, "zostańcie w domach"

Metoda na poradzenie sobie z zabrudzeniem nie jest skomplikowana. Podgrzewamy łyżkę octu winnego, do której dodajemy następnie skorupki jajek oraz łyżeczkę soli. Kiedy ta mieszanina wystygnie, wlewamy ją do kieliszka. Później potrząsamy nim, aby płyn dokładnie rozszedł się po ściankach.

Następnie należy wylać mieszaninę oraz dokładnie wypłukać kieliszek z octu. Wówczas polerujemy szkło, sprawdzając, czy udało nam się skutecznie usunąć zabrudzenia. W podobny sposób możemy szybko wyczyścić kieliszki, ale także zminimalizować ryzyko pojawienia się na nich plam, których nie będziemy mogli się już pozbyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Robert Lewandowski pokazał starszą siostrę, fani oniemieli z zachwytu. Widać podobieństwo?
  4. Polacy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nic nie można zrobić, władze rozkładają ręce
  5. Córka codziennie wracała ze szkoły z coraz krótszymi włosami. Gdy mama poznała powód, zamarła

Źródło: Styl.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News