Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść

Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść Źródło: Unsplash Jakub Kapusnak

Jajka już niedługo zagoszczą na większości polskich stołów. Przed okresem Świąt Wielkanocnych przechodzą szczyt swojej popularności, kupujemy je w hurtowych niemal ilościach. Następnym razem kiedy staniesz przed nimi w sklepie, zwróć uwagę na numer, który znajdziesz na skorupce. To bardzo ważne aby nie kupować tych z 3 na początku tajemniczego kodu.

Jajka są takim półproduktem, który wykorzystywany jest niemal do wszystkiego. Potrzebujemy ich zarówno do słodkich dań takich jak ciasta, ale także do tych wytrawnych potraw. Bez wątpienia można powiedzieć, że to jeden z podstawowych produktów w każdej kuchni.

Jajka to symbol nowego życia

Jajka poza tym, że są ważnym składnikiem każdej kuchni, to w czasie Świat Wielkanocnych ich obecność w święconce symbolizuje nowe życie. To właśnie w tym okresie kupujemy ich szczególnie dużo i nie ma w tym nic złego, jednak należy pamiętać, aby zwracać uwagę na kod widoczny na skorupkach sklepowych jajek. Większość z nas pewnie nawet nie zwraca na to uwagi, ale jak się okazuje, odczytać możemy z niego niezwykle ważne informacje. Szczególnie powinniśmy zainteresować się pierwszymi cyframi widocznymi w ciągu, ponieważ to właśnie one zdradzają nam najwięcej. Przenigdy nie powinniśmy kupować jajek z 3 na początku kodu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To zakodowane informacje, z łatwością je odczytasz

Tak jak każdy inny produkt dopuszczony do sprzedaży, tak samo jajka objęte są szeregiem przepisów, które spełnić musi dostawca oraz producent. Konsument ma prawo wiedzieć skąd pochodzą jajka oraz w jaki sposób traktowane są kury, które je dostarczają. Pierwsza cyfra znajdująca się na skorupce jest dla nas wiadomością na temat sposobu hodowli jaj, a co za tym idzie tego, jak traktowane są i w jakich warunkach żyją kury, które je znoszą. Najlepszym wyborem będą te, które swój kod rozpoczynają 0 lub 1. 0 oznacza, że chów jest ekologiczny i kury mogą się swobodnie poruszać, jajka z tego chowu są najdroższe, ale jednocześnie najzdrowsze, a zwierzęta nie cierpią.

Dzisiaj grzeje: 1. Z samego rana TVP przekazała druzgocące informacje. Nie żyje Pierwsza Dama Polonii

2. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia

Niestety na świecie wciąż łamane są prawa zwierząt

Wybierając jajko z 3 na początku kodu, wybierasz jajka, które pochodzą z chowu klatkowego. Kury znajdują się w klatkach, przeważnie ciasnych lub przeładowanych. Są praktycznie całkowicie odizolowane od naturalnego światła i często podaje się im różne antybiotyki, aby szybciej rosły, a jajka mogły być szybciej dostarczane do sklepów. Kiedy myśli się jak okrutnie traktowane są zwierzęta, aż odechciewa się jeść. Niestety jest to niechlubny zwyczaj na całym świecie, a świadomy konsument poprzez swoje wybory może wpłynąć na wielkie koncerny, dlatego tak ważne jest aby nie kupować jajek oznaczonych cyfrą 3 na początku kodu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Epidemia w Polsce wkroczyła w nową fazę. Poważny wzrost zachorowań i zgonów
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Liczba zakażeń przebiła kolejny tysiąc, wzrasta bilans ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne wiadomości
  4. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  5. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Interia Tipy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News