Jaja w TVP! Gigantyczna AWANTURA, prawie roznieśli studio

Jaja w TVP! Gigantyczna AWANTURA, prawie roznieśli studio

W studiu Telewizji Polskiej pomiędzy prowadzącym a rzecznikiem Platformy Obywatelskiej doszło do awantury. Wymiana zdań była tak ostra, że chwilami można było osiągnąć wrażenie, że lada moment rozniosą oni studio.

Do programu "Woronicza 17", który prowadzi Michał Rachoń, zaproszono rzecznika PO Jana Grabca, posła Nowoczesnej Piotra Misiło i wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. W dyskusji mężczyźni poruszyli m.in. temat ustawy potępiającej bolszewizm. Prowadzący spytał, czemu podczas głosowania posłowie PO i Nowoczesnej wyjęli karty do głosowania. - Głosami PiS-u przyjęty został absurdalny tekst rezolucji, kompletnie niezgodny z prawdą historyczną, mieszający bieżącą politykę i jakieś antylewicowe wątki z wątkami dotyczącymi historii - odpowiedział Grabiec.

Posłowie PO na szubienicy

Rachoń próbował rozwinąć ten temat i dopytywał, o które dokładnie zapisy chodzi rzecznikowi PO. Wtedy przedstawiciel Platformy wyciągnął tablet, na którym widniało zdjęcie z manifestu narodowców, do którego doszło w Katowicach na Placu Sejmu Śląskiego. Narodowcy powiesili na szubienicach fotografie polityków z PO. Znalazły się tam zdjęcia Julii Pitery, Barbary Kudryckiej, Róży Thun, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej i Michała Boniego.

Rachoń upomina rzecznika Platformy

Prowadzący zareagował błyskotliwie na słowa rzecznika i skarcił go za wygłaszanie własnych opinii oderwanych od tematu dyskusji, do której został zaproszony. – Tylko ma głosić opinie z przekazu partyjnego PiS-u, tak jak pan – zaatakował prowadzącego Grabiec, po czym dodał, że głównym problemem w Polsce jest osłanianie faszyzmu ochronnym parasolem. Dziennikarz pragnął powrócić do tematu, który był celem tego spotkania. Ponowił więc pytanie o fragmenty ustawy w sprawie upamiętniania ofiar bolszewizmu. Niestety nie doczekał się odpowiedzi od któregoś z gości i zrezygnowany przekazał głos posłowi Nowoczesnej.

To jest naprawdę skandal!

– To jest naprawdę skandal panie redaktorze, po co pan mnie do programu zaprasza, skoro pan mi nawet jednego zdania nie daje powiedzieć, pan mnie cały czas zagaduje – powiedział wzburzony Grabiec, po czym zaczął zadawać serię pytań dotyczących działań przeciwko faszystom. Niestety żaden z obecnych w studiu gości nie chciał wdawać się w dyskusję z nim. – Przez takich ludzi jak pan źle się mówi o Polsce na całym świecie – zabrał w końcu głos poirytowany wiceminister Wójcik. – Przez takich ludzi jak ja, czy przez takich ludzi, jak ci na ulicach Katowic? Ludzi, których wy ochraniacie, co robi prokurator generalny – wykrzykiwał rzecznik PO. – Przez takich ludzi jak pan mówią na świecie, że moi rodacy są faszystami, to jest skandal – odparł wzburzony minister. – To są hajlujący na ulicy Polacy, dlaczego pan nie potępi tego? – zapytał Misiło, który w końcu dołączył się do dyskusji. – Potępiłem nie raz – odpowiedział Wójcik.
Źródło: TVP
ZOBACZ TAKŻE: Obleśna kompromitacja TVP! Internauci „zasrywają” się ze śmiechu ZOBACZ TAKŻE: Obrzydliwe i podłe! Misje medyczne TVP przedstawia jako… Nie uwierzycie, jak nie zobaczycie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News