Jaime Lannister - tragiczny bohater Gry o Tron

Jaime Lannister - tragiczny bohater Gry o Tron Źródło: youtube.com/GameofThrones

Jaime Lannister to zapewne jedna z najciekawszych postaci w serialu Game of Thrones. Jego przygody i przemianę - od zadufanego w sobie rycerza do pełnego sprzeczności i wątpliwości weterana po przejściach - śledziliśmy przez wszystkie osiem sezonów serialu. Co się stało z kochankiem Cersei?

Jaime Lannister był prawdziwym tragicznym bohaterem serialu Gra o Tron, wartym nawet szekspirowskiego dramatu. Jego przemiana w trakcie fabuły serialu była ogromna, a wszystko, co mu się przytrafiło, prowadziło go drogą ku odkupieniu i przemianie. Dlatego właśnie to, jak skończyła się jego historia, tak bardzo zaskoczyło fanów serii HBO. Jak wyglądało życie Jaimego Lannistera?

Jaime Lannister - historia. Cersei i Jaime Lannister - śmierć ich znów połączyła

Jaime Lannister rozpoczął przygodę w serialu jako dumny, pewny siebie rycerz, który już w pierwszym odcinku daje się poznać jako bardzo dwulicowy - nie tylko okazuje się, że sypia ze swoją siostrą, ale także wyrzuca przez okno małe dziecko, które podejrzało jego spółkowanie z Cersei. Później jego historia toczy się różnymi drogami - zostaje pojmany przez siły północy od których ucieka, ale w czasie swojej podróży do King's Landing traci swoją prawą rękę - czyli rękę, dzięki której był wcześniej najlepszym szermierzem w Siedmiu Królestwach.

Później jego historia jeszcze bardziej nabiera tempa - nie tylko musi odzyskać pewność siebie i znowu nauczyć się władać mieczem, ale także poznaje inną kobietę, do której zaczyna pałać sympatią - Brienne z Tarthu. W międzyczasie traci wszystkie swoje dzieci, a także doświadcza jeszcze większego zawodu - zaczyna tracić zaufanie do miłości swojego życia, Cersei. W końcu ich drogi się rozchodzą, gdy ta decyduje się oszukać armie Daenerys i Jona i nie pomóc im w walce z Białymi Wędrowcami. Jaime jedzie samotnie na północ i walczy wraz z armiami swoich dawnych przeciwników o przetrwanie gatunku ludzkiego. 

Jest to kulminacja jego wątku, w którym od kilku sezonów szukał odkupienia za swoje różne grzechy i złe uczynki - wybrał żywych ponad swoją największą miłością, powinność ponad pożądaniem. Zbliża się też wtedy do Brienne, która w końcu jest w stanie okazać mu swoje uczucia.

Niestety, ku zdziwieniu fanów Game of Thrones, Jaime nie kończy dobrze. Decyduje się jednak wrócić do Królewskiej Przystani i do swojej ukochanej Cersei. Ich historia kończy się, gdy spotykają się w walącej się Czerwonej Twierdzy. Nie mogąc znaleźć ukrytego wyjścia, przytulają się do siebie i giną razem pod gruzami ich dawnego domu. 

Jaime Lannister - ręka. Ciekawy polski akcent

Z postacią Jaimego Lannistera związana jest ciekawostka połączona z naszym krajem. Każdy fan pamięta charakterystyczny element ciała Królobójcy, który był zmuszony nosić - jego złotą rękę, której używał od kiedy stracił swoją dłoń. Okazuje się, że została ona wykonana w naszym kraju! Jej producentem jest firma Rexton Metalwork z Wrocławia. Nie tylko wytworzyli oni protezę, którą posługiwał się Sir Jaime, ale także wyprodukowali replikę smoczych jaj z serialu. To ten drugi projekt pozwolił im zyskać rozgłos, dzięki któremu zwróciło się do nich HBO z prośbą wykonania odlewu dłoni.

Jaime Lannister - aktor: Nikolaj Coster-Waldau

Jaime Lannister był grany w serialu przez duńskiego aktora Nikolaja Coster-Waldau. Fani serialu mogli nie być zachwyceni końcem historii Lwa Lannisterów, ale sam aktor miał inne zdanie:

- Wysłałem twórcom wiadomość, gdy tylko skończyłem czytać scenariusz. Napisałem, że nie mogli zakończyć tej historii w lepszy sposób. Było to dla mnie bardzo satysfakcjonujące, acz równie zaskakujące. Było to wszystko na co liczyłem. To wciąż ma sens - powiedział w jednym z wywiadów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
  2. Kiedy premiera Lucyfera w Netflix? Data, zwiastun 4. sezonu
  3. Kim jest Missandei z Gry o Tron i co łączy ją z Szarym Robakiem?
  4. Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa
  5. Kim jest Gregor Clegane? Góra z Gry o Tron odegra jeszcze ważną rolę
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News