Chciała kupić tylko jagodzianki. Popatrzyła na rachunek i zamarła, od razu zrobiła zdjęcie

Chciała kupić tylko jagodzianki. Popatrzyła na rachunek i zamarła, od razu zrobiła zdjęcie Źródło: Pixabay tomekwalecki

Jagodzianki są przysmakiem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie lata. Pyszne, miękkie bułki z kruszonką i słodkim, owocowym nadzieniem, są najlepszym wyborem na wakacyjne śniadanie. Okazuje się jednak, że ta przyjemność może być naprawdę kosztowna. Przekonała się o tym pewna kobieta, która zamarła, widząc rachunek za cztery bułki.

Jagodzianki w okresie letnim są dostępne w każdej cukierni i supermarkecie. Po bułeczki z owocowym nadzieniem chętnie sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci. Przysmaki smakują znakomicie, a ich ceny są niewygórowane, co przekłada się na olbrzymią popularność. Jagodzianki są także świetną przekąską na plażę. Niestraszne im wysokie temperatury i piekące słońce, dlatego często znajdują się w koszach piknikowych turystów. Pani Beata przekonała się jednak, że w te słodycze warto zaopatrywać się z dala od popularnych plaż.

Jagodzianki kosztowały fortunę

Paragony, które publikują ostatnio turyści spędzający wczasy nad Morzem Bałtyckim sprawiają, że wszyscy przecieramy oczy ze zdumienia. Pobyt nad polskim morzem nigdy nie był tak kosztowny, jak w tym roku. Ceny obiadów przekraczają wszelkie granice. Posiłek dla czteroosobowej rodziny może kosztować nawet 250 zł. Nic dziwnego, że przezorni turyści coraz częściej decydują się na zabranie na plażę własnego prowiantu. Jedną z najczęściej wybieranych przekąsek są słodkie bułki, które zachowują świeżość przez cały dzień. Niestety, jak pokazuje historia pani Beaty, także ten zakup może odbić się na kieszeni Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta, która miała ochotę na jagodzianki, postanowiła wybrać się do jednej z najpopularniejszych cukierni. Poprosiła ekspedientkę o cztery drożdżówki. Nie wiedziała, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za przekąski, będzie absurdalnie wysoka. Okazało się, że jedna bułeczka kosztuje aż 9 złotych. Za cztery pani Beata musiała zapłacić aż 36 złotych. Przyznała później, że kwota ta wydała jej się absurdalna, ale zakłopotanie sprawiło, że nie zrezygnowała z zakupu. Deser kosztował ją tyle, co dobry obiad. To najdroższe jagodzianki, jakie jadła w życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne doniesienia, jest wielu rannych. Policja i służby na miejscu, teren odgrodzony

2. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok

3. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia

Leszek Truskolawski, prezes Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP, w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że niska cena jest zwykle równoznaczna z kiepską jakością. Do tanich drożdżówek często dodaje się borówki, skórki jabłek i substancje żelujące. Bułka z prawdziwymi jagodami, bez sztucznych dodatków, będzie zdecydowanie droższa niż dyskontowa. Pani Beata ma nadzieję, że jagodzianki, które kosztowały ją fortunę, były najwyższej jakości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju
  3. Dramat Michała Szpaka ujrzał światło dzienne. Wydano specjalne oświadczenie
  4. Córka Eleni zmarła 26 lat temu. Dziś widok jej grobu dla wielu jest przytłaczający
  5. Ujawniono, ile zarabia Jacek Kurski. Dokładne kwoty za każdy rok, robią wrażenie
  6. Goście zamarli, gdy zobaczyli tort weselny. Starsze osoby aż się przeżegnały
  7. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
  8. Skandaliczne zachowanie ekspedientki z Żabki. Bezceremonialnie wyrzuciła klientkę ze sklepu, powód poraża
  9. Andrzej Duda przyłapany. Myślał, że nikt nie widzi, co robi przed swoją willą w Krakowie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News