Jagiellonia nie zmieni trenera. Ireneusz Mamrot podpisał nowy kontrakt

Jagiellonia nie zmieni trenera. Ireneusz Mamrot podpisał nowy kontrakt Źródło: YouTube - JagaTV

Jagiellonia Białystok z pewnością dokona kilku zmian przed nadchodzącym sezonem, ale mają one ominąć stanowisko trenera. Klub przedłużył kontrakt z Ireneuszem Mamrotem. Wiadomość ta z pewnością ucieszy wielu kibiców klubu z Podlasia.

Jagiellonia Białystok zdecydowała się na przedłużenie kontraktu ze swoim trenerem nawet pomimo tego, że klub z Podlasia nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Nawet przez krótką chwilę nie zanosiło się na to, by drużyna walczyła o mistrzostwo Polski, w związku z czym wiele osób zaczęło informować o tym, że może dojść do zmian na ławce trenerskiej.

Klub postanowił jednak zareagować w najlepszy możliwy sposób, natychmiastowo informując o tym, że umowa z Ireneuszem Mamrotem została przedłużona do końca następnego sezonu. Oznacza to również, ża na zatrudnienie szkoleniowca nie będzie mógł liczyć również Lech Poznań, który planował przeprowadzenie wielkiej rewolucji tego lata.

Jagiellonia Białystok przedłużyła kontrakt z trenerem

Wiemy, że klub z Białegostoku chciałby funkcjonować jak najlepsze kluby na świecie, postępując jednocześnie w pełni profesjonalnie. W związku z tym po sukcesie w poprzednim sezonie, jakim było wicemistrzostwo Polski, teraz zdecydowano się nie zwalniać szkoleniowca nawet pomimo tego, że nie udało się spełnić oczekiwań i pójść za ciosem. Ireneusz Mamrot dostanie kolejną szansę na poprawę gry zespołu.

W obecnych rozgrywkach Jagiellonia Białystok zajęła piąte miejsce w lidze, choć zespoły z czołówki miały wiele kryzysów w tym sezonie i można było wykorzystać szansę od losu, zwłaszcza że w końcu tytuł nie trafił do Warszawy. Mimo to władze klubu uznały, że gra w finale Pucharu Polski i piąta lokata w tabeli nie mogą doprowadzić do sytuacji, w której trener ostatecznie zostaje zwolniony.

Jagiellonia Białystok pokazała swoje zaufanie względem szkoleniowca

Ireneusz Mamrot nawet pomimo możliwego do niedawna zwolnienia wciąż pozostaje cenionym szkoleniowcem w polskiej lidze. W przypadku jego pożegnania z klubem z Podlasia bardzo zainteresowany zatrudnieniem go był Lech Poznań, jednak już teraz wiemy, że ten plan nie wypali. Najprawdopodobniej więc włodarze Kolejorza będą musieli zwrócić uwagę na trenera pracującego poza Polską, bo Mamrot był jedynym kandydatem z Polski.

Następny artykuł