Wiśniewska: Tusk ciągle przeżywa traumę po przegranej z Kaczyńskim w 2005 roku

Wiśniewska: Tusk ciągle przeżywa traumę po przegranej z Kaczyńskim w 2005 roku Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

Jadwiga Wiśniewska podczas swojego występu w telewizji skomentowała polityczną przeszłość Donalda Tuska. Według niej były premier Polski wciąż przeżywa traumę związaną z przegraną w wyborach z 2005 roku.

Jadwiga Wiśniewska, podobnie jak inni członkowie PiS, nie pała sympatią do Donalda Tuska. Jeszcze w ubiegłym roku głośno się o powrocie byłego premiera do polskiej polityki. Od tego czasu ataki polityczne na jego osobę znacząco się nasiliły. Wedle słów europosłanki Tusk nadal nie może się otrząsnąć z porażki, jaką poniósł w 2005 roku. To właśnie wtedy Lech Kaczyński został prezydentem naszego kraju, mając przewagę niemalże 10 punktów procentowych nad Donaldem Tuskiem. 

Jadwiga Wiśniewska ostro o Tusku

Konflikt pomiędzy PiS i PO nie jest niczym nowym w polskiej polityce. W jednym ze swoich wystąpień europosłanka PiS nie szczędziła uwag dotyczących Donalda Tuska. Wszystko za sprawą jego planowanego powrotu do polskiej polityki. Nie da się ukryć, że aktualny rok będzie bardzo ważny, jeżeli chodzi o rozkład sił w Sejmie. Wiele osób mówi wręcz o najważniejszych wyborach parlamentarnych od 1989 roku. To sprawia, że partia Jarosława Kaczyńskiego stara się jak może, aby zyskać jak najwięcej przed wyborami parlamentarnymi.

 - Donald Tusk przeżywa ciągle traumę, jakiej doznał w 2005 r. Wszyscy, którzy są blisko Donalda Tuska wiedza, że ta przegrana z Lechem Kaczyńskim w 2005 r. a potem przegrane wybory parlamentarne spowodowały w Tusku wzmocnienie brzydkiej cechy, która nazywa się zacietrzewienie - mówiła Jadwiga Wiśniewska.

Jednak ich starania do krytykowania i zmniejszenia widoczności Donalda Tuska mogą odnieść zupełnie odmienny skutek od zamierzonego. Wszystko dlatego, że PiS aktualnie jest bardzo mocno krytykowany przez wielu Polaków, a ciągle atakując szefa RE, tylko pogłębiają jego pozycję, jako osoby, która może zakończyć władzę PiS.

 - Czy medialnym zastępom dobrej zmiany do głowy nie przychodzi, ze ciągle atakując Tuska robią Tuskowi najlepsza z możliwych kampanii? - pisze na Twitterze Janusz Piechociński.

Internauci również bardzo negatywnie podchodzą do słów europosłanki. W licznych komentarzach wytykają jej brak wiedzy oraz fakt, że po tej jednej porażce Tuska, polityk odniósł inne liczne zwycięstwa nad swoimi politycznymi przeciwnikami.

 - Ha,ha, PiS ciągle przesuwa granice śmieszności- "trauma po przegranej" PO KTÓREJ NASTĄPIŁO KOLEJNYCH KILKA WYGRANYCH I TO W CUGLACH. Ale wypowiedź Wiśniewskiej, to jest jeszcze jeden głos w chórze, precyzyjnie dyrygowanym przez Kaczyńskiego. Oczywiście nie wszystkie wypowiedzi są celowe i narzucone, ale tylko te, dotyczące najważniejszych spraw i największych przeciwników Kaczyńskiego. Kaczyński nie powie tego sam, udaje, że on o tym nic nie wie... - pisze jeden z internautów.

źródło: Polityczek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News