Jadwiga Staniszkis, profesor socjologii i legenda opozycji czasów PRL bardzo krytycznie wypowiedziała się o Andrzeju Dudzie. W 2015 roku sama na niego głosowała, a teraz, po trzech latach, szczerze tego żałuje. 

Z Andrzejem Dudą nadzieje wiązali nie tylko zwolennicy PiS-u. Krakowianin miał być odmłodzeniem urzędu, nową twarzą, w której wielu widziało odświeżenie politycznego betonu, a przede wszystkim zastępcą apatycznego i znanego z żenujących wpadek Bronisława Komorowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono właśnie skandal w PiS! Duda zostanie pogrążony

Dwa lata prezydentury minęły Dudzie raczej spokojnie. Ostatnie niewiele ponad dwanaście miesięcy natomiast było prawdziwym huraganem sporów i protestów. Za które musiał wziąć część odpowiedzialności. Odwróciło się od niego wielu zwolenników, także tych powszechnie rozpoznawalnych.

Jadwiga Staniszkis głosowała na Dudę

Legendarna opozycjonistka czasów PRL i wysoce ceniona socjolog trzy lata temu na łamach mediów ogłosiła swoje poparcie dla kandydata PiS i zachęcała do pójścia w jej ślady. Teraz jednak jej pogląd na Andrzeja Dudę uległ całkowitej zmianie.

Profesor ma do niego pretensje za podejście do sprawy reformy sądownictwa, o „uległości wobec PiS” i zrezygnowanie z walki o uniezależnienie od swojej, co warte dodania, byłej partii.

Staniszkis nie podoba się także, że jako znawca prawa (Andrzej Duda jest jego doktorem) bez dyskusji podpisuje jej zdaniem szkodliwe i niedemokratyczne, a co najważniejsze niezgodne z prawem ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: Właśnie TERAZ ważą się losy Zbigniewa Ziobry!

Staniszkis ostro o prezydencie

W rozmowie z portalem naTemat Jadwiga Staniszkis przyznała, że jest zawiedziona pracą prezydenta, który okazał się gorszy nawet od Bronisława Komorowskiego.

– Na tle Dudy polscy prezydenci, nawet Komorowski, byli bardziej myślący, bardziej świadomi odpowiedzialności i po prostu w jakimś sensie przyzwoitsi – powiedziała.

Dawna zwolenniczka Andrzeja Dudy posunęła się nawet do ostrzejszych słów. Jej zdaniem prezydent RP nie znaczy w politycznym pokerze nic, gra na potrzeby Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, a nawet ośmiesza urząd, który ma zaszczyt sprawować.

– Osądzam surowo Dudę, bo uważam, że jest karykaturą prezydenta, aktorem, który gra prezydenta – dodaje Staniszkis.

Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

Profesor Jadwiga Staniszkis. Fot. Wikimedia.org.
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie Bronisława i Anny Komorowskich. Fot. Wikipedia.org.
Andrzej Duda składa przysięgę prezydencką. Fot. YouTube/TVP Info.

Macierewicz obchodzi 70. urodziny. Oto najlepsze MEMY z jego udziałem!

Czy uważasz, że Andrzej Duda dobrze wywiązuje się z przysięgi prezydenckiej?

Loading ... Loading ...

źródło” natemat.pl